Jak vybrat špunty do uší na motorku

Užívat si dunění motoru, zároveň nezapomínat na zdraví svých uší – to zařídí speciální špunty na motorku, které vás ochrání před extrémním silničním hlukem i silným větrem.

Jak vybrat špunty do uší na motorku

Věděli jste, že při rychlosti 120 km/hod kvůli síle větrných nárazů k jezdci na motorce doléhá hluk až o síle 100 dB? Přitom už od 85 dB musí lidé v hlučném pracovním prostředí nosit chrániče sluchu.

Speciálně vyvinuté špunty pro motorkáře bezpečně ztlumí hluk motoru a ochrání vaše uši před větrem. Díky speciální filtrům zároveň uslyšíte veškerý silniční provoz. Ale jaké jsou ty pravé? Provedeme vás motorkářskými špunty podle materiálů a míry utlumení.

Míru utlumení, tzv. SNR – Signal to Noise Reduction, uvádíme v decibelech (dB). Čím hlučnější stroj či náročnější trasa, tím vyšší utlumení zvolte.

 

Termoplast: maximální pohodlí s minigripem

Hebké a měkoučké. Takové jsou špunty od nizozemské značky Alpine. Jejich řada motorkářských špuntů Alpine MotoSafe se vyrábí z patentovaného vysoce odolného a flexibilního termoplastu AlpineThermoShape™, který díky teplu ucha změkne a přizpůsobí se jeho tvaru.

Špunty Alpine MotoSafe mají navíc minigrip – úchytku, která usnadňuje vysouvání špuntů z uší. Minigrip je nenápadný, měkký a pod helmou nepřekáží.

Pro běžné vyjížďky zvolte MotoSafe Tour (tlumení 17 dB), pro náročné cesty či jízdu s otevřenou helmou MotoSafe Race (tlumení 20 dB). Celý pack Alpine MotoSafe Pro má v balení oba dva typy.

Míra utlumení Alpine MotoSafe: 17–20 dB

Alpine Motosafe TourAlpine MotoSafe RaceAlpine MotoSafe Pro

 

Silikon: variabilita a ostrý zvuk

Podobné vlastnosti jako termoplast přinášejí silikonové špunty na motorku EarPeace M. V jednom balení dostanete hned 3 sety vyměnitelných filtrů. Budete si moci vybrat od těch nejméně tlumících (průhledná barva – 17 dB) po ty nejúčinnější (černá barva – 26 dB). 

 Špunty EarPeace díky unikátnímu filtru vynikají dokonalou reprodukcí zvuku, proto v každé situaci uslyšíte vše potřebné – od dopravy až po rozhovor s parťáky. Špunty EarPeace M se dodávají ve stylovém hliníkovém pouzdru.

Míra utlumení EarPeace M: 17–26 dB

 

Titanové špunty: design a dokonalý útlum

Trávíte na motorce dlouhé dny, jezdíte dálkové trasy, máte silný stroj anebo prostě milujete jízdu s otevřenou helmou?

Prvotřídní tlumení a pohodlí si užijete s titanovými a hliníkovými špunty Flare Isolate PRO 3. Vyrábí se v Anglii z kvalitního hliníku a titanu. Tyto kovy přicházející zvuk na rozdíl od obyčejných špuntů netlumí, ale blokují. Titan má oproti hliníku ještě o jeden decibel vyšší útlum a je prakticky nezničitelný.

V kombinaci se speciální měkkou pěnou dostanete dokonalé špunty, které vám budou sloužit roky a roky. Měkké polštářky vydrží několik měsíců používání, po opotřebení jednoduše dokoupíte nové.

Míra utlumení Isolate®: 32 dB

Isolate jsou také jediné špunty, které můžete vyzkoušet a vrátit. Se společností Flare máme dohodu o vrácení. Pokud vám nebudou špunty Isolate vyhovovat, pošlete nám je do 30 dnů od nákupu zpět a my vám vrátíme peníze. 

 

Earpeace MFlare Isolate PRO 3Earpeace M Petite


Pro motorkářky a menší ušní kanálky

Běžná velikost špuntů vás tlačí, nebo jsou tak velké, že vám vypadávají z ucha? Sáhněte po menších velikostech.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení