Jak vybrat cestovní polštářek

Cestovní polštářky nám slouží speciálně pro to, aby poskytli pohodlí, když někam cestujeme. Ať už letíme na dovolenou nebo jedeme autem na roadtrip, cestovní polštáře se nám snaží přiblížit komfort spaní ve vlastní posteli. Cestování je velmi často nepohodlné, zdlouhavé a vyčerpává. Do cíle chceme dorazit v co nejlepší možné formě a bez bolestí zad nebo krku. Otlačený obličej, zmuchlaná mikina pod hlavou nebo naštvaný spolusedící - se správným polštářem na cestování se dá celá jízda velmi zpříjemnit. Někteří cestovatelé zároveň chtějí, aby polštář nezabíral moc místa a moc nevážil, a i pro takové máme řešení. V nabídce máme cestovní polštáře nafukovací, z paměťové pěny a polštářky z mikrokuliček. Všechny tyto typy mají trochu jiné vlastnosti. Nicméně při výběru polštáře je vnitřní materiál zásadní vlastností. Tou druhou je design.

 

Výplň

Výplň cestovních polštářů se dá rozdělit do tří základních typů: žádná (vzduch, tedy polštáře nafukovací), paměťová pěna a mikrokuličky.

  • Nafukovací cestovní polštáře jsou většinou tvarované do Účka, ale na eshopu máme i jeden typ, který je obdelníkový a hodí se například i na spaní do stanu. Tyto polštáře se dají nafouknout do požadované pevnosti a vyfouknout do kompaktního, lehkého balení. To se hodí na dlouhé roadtripy a lety letadlem, kdy je potřeba šetřit místem a váhou. Nafukovací polštářky nabízejí pohodlí a potřebnou podporu pro cestovatele s nižším rozpočtem - jsou z naší nabídky nejlevnější.

 

  • Paměťová pěna patří mezi nejpohodlnější materiály pro tvorbu výplně. Zároveň je velmi oblíbená i při výrobě matrací a běžných polštářů na spaní. Paměťová pěna má otevřenou a vzdušnou strukturu, umožňuje odpařování vlhkosti a regulaci tepla. Nicméně v létě v autobuse bez klimatizace vám může být na krk trochu větší teplo. Toto například vyřešila společnost Cabeau polštářem z paměťové pěny Evolution Cool, který má speciální větrací otvory. Dále je paměťová pěna odolná, pružná, polštář vám tak umožní dlouhodobé užívání bez ztráty kvality. Je odolná vůči tlaku, mimořádně pružná, odolná vůči prachovým roztočům a bakteriím. Paměťová pěna je velice lehká a snadno se s ní manipuluje. Nevýhodou je velikost polštáře. Toto vyřešila opět společnost Cabeau a to velice šikovně speciálním pouzdrem, do kterého lze polštář vměstnat a zmenšit ho tak na 1/4 jeho původní velikosti.

 

  • Mikrogranule, mikrokuličky nebo anglicky microbeads je třetí možnost výplně cestovních polštářů. Polštářky s touto výplní jsou tvarovatelné a poddajné. Perfektně se přizpůsobí unikátní mezeře mezi vaši hlavou a sedačkou. Efektivně eliminují všechny tlakové body. Podporu, kterou poskytuje je rovnoměrná a pohodlná. Zároveň jsou polštáře s touto výplni dýchatelné a velmi lehké. Nevýhodou je, že polštář může po čase ztratit svůj tvar, kvůli kuličkám, které se neustále pohybují a bude potřeba ho vracet do původního tvaru. Zároveň cestovní polštáře s touto výplni nelze bohužel jako u předchozích dvou zkomprimovat.

 

Šňůrka

Dalším parametrem pro výběr je šňůrka u polštáře, která umožňuje lepší obepnutí polštáře kolem krku a zároveň pomáhá udržet polštář na místě, aby se neposouval. Některé polštáře mají zapínání na knoflík, některé na magnet a některé šňůrku nemají vůbec. 

 

Tvar

Při výběru cestovního polštáře je potřeba nezanedbat jeho tvar. Vyvýšené strany poskytují lepší podporu než polštáře s nižšími stranami. Zároveň je u polštáře dobré mít plošší a tenčí záda, které nevytváří takový odpor vůči sedačce, abyste se do ní mohli lépe ponořit. S lépe promyšleným tvarem většinou přichází i vyšší cena. Tvar a design polštáře je nutné vybírat podle fotek produktů.

Zobrazit nabídku špunty do uší do letadla