Jak vybrat cestovní polštářek? Promyslete váhu i design

Zmuchlaná mikina pod hlavou, otlačený obličej nebo naštvaný spolusedící s vaší hlavou na svém rameni... Tomu se dá vyhnout s jednoduchou vychytávkou – cestovním polštářkem. My vám pomůžeme vybrat ten správný.

Jak vybrat cestovní polštářek

Cestovní polštářek není pro starý! Zapomeňte na neforemné podkovy s ostrými sváry, které vás škrábaly za krkem.

Cestovní polštáře vám přiblíží komfort spaní ve vlastní posteli, ať už letíte na dovolenou, snažíte se usnout v autobusové sedačce nebo jedete autem na roadtrip.

Tady je výběr těch nejfunkčnějších a nejpraktičtějších cestovních polštářků


Mistr lehké váhy: nafukovací cestovní polštář

Stačí pár nádechů a za malého balíčku vykouzlíte podporu vašemu krku. 

Nafukovací cestovní polštáře se hodí na backpacking, kdy v krosně šetříte každičký gram, nebo do příručního zavazadla v letadle. Jsou většinou tvarované „do účka“, neboli do tvaru podkovy, která podepře vaši hlavu a zafixuje krk ve správné pozici.

Chcete-si užívat polštářkový komfort třeba i ve stanu nebo na festivalu, vyberte si obdélníkový cestovní polštářek.

Pohodlí: 3/5 Hodnocení 3

Váha: 5/5 Hodnocení 5

Výdrž: 3/5 Hodnocení 3

Cabeau Air TNENaturehike AerosMalia cestovní nafukovací polštář

 
Jako v postýlce: cestovní polštář z paměťové pěny

Cestovní polštářky z paměťové pěny patří mezi ty nejpohodlnější. Paměťová pěna má vzdušnou strukturu, které umožňuje odpařování vlhkosti a správnou regulaci tepla. Je odolná, pružná, polštář vám tak umožní dlouhodobé užívání bez ztráty kvality. 

Králem mezi cestovními polštáři z paměťové pěny, se kterým budete spinkat jako ve vlastní peřince, je polštář Cabeau Evolution Cool. Tenhle designový kousek je opatřený větracími otvory, které zamezují pocení

Díky speciálnímu pouzdru pak celý tento měkkoučký polštářek vměstnáte do 4x menšího pouzdra, které se vejde i do kabelky.

Vyvýšené strany a plošší zádní část polštářku nevytváří takový odpor vůči sedačce, poskytují proto ergonomickou podporu celému krku a hlavě.

Pohodlí: 5/5 Hodnocení 5

Váha: 3/5 Hodnocení 3

Výdrž: 5/5 Hodnocení 5

Cabeau Evolution CoolCabeau Evolution S3 TNECabeau Evolution Classic

Maximální opora krku: cestovní polštář s mikrokuličkami

Mikrogranule, mikrokuličky nebo anglicky microbeads je třetí možnost výplně cestovních polštářů. Polštářky s touto výplní jsou tvarovatelné a poddajné. Perfektně se přizpůsobí mezeře mezi vaši hlavou a sedačkou a poskytnou rovnoměrnou podporu všem tlakovým bodům krku a hlavy. Hlavně těm z vás, kteří trpí na bolesti krční páteře.

Velkou výhodou mikrokuliček oproti je prodyšnost, méně se při spaní zapotíte.

Pohodlí: 5/5 Hodnocení 5

Váha: 4/5 hodnocení 4

Výdrž: 3/5 Hodnocení 3