BLACK FRIDAY -20 % na vše s kódem "BLEKFRAJDEJ". Platí do neděle. Akce se nevztahuje na již zlevněné produkty a dárkové poukazy.

Jak vybrat špunty do uší do vody

Špunty do uší do vody jsou nejvíce vhodné, ano přesně tak, do vody. Voda v uchu dělá potíže – nechce ven, způsobuje tlak, zalehlé uši, bolest a při nejhorším záněty. Ať už jste profesionální plavec nebo do vody rádi skáčete salta, jsou tu špunty na plavání pro vás a my vám je pomůžeme vybrat. Špunty rozlišujeme podle několika parametrů. Těmi hlavními jsou materiál, utlumení, počet použití, cena a příslušenství. Tak se na to pojďme podívat.

Špunty do vody pro děti radíme vybírat zde.

Jak vybrat špunty do vody 1200

 

Základní parametry pro výběr špuntů do vody

Materiál špuntů

V naší kategorii můžete vybírat z několika materiálů – termoplast, plast, tvarovatelný silikon a pevný silikon. Podle svých vlastností se dají seřadit do dvou skupin. Na e-shopu ve výpisu parametrů vás možná bude mást kov, ale to je pouze materiál skřipce na nos na plavání. Níže zároveň uvádíme, který materiál je znovupoužitelný a který ne.

tick 10x10 Termoplast & plast & pevný silikon – materiály jsou měkké, mají vynikající vlastnosti jak při koupání, tak plavání a jsou znovu použitelné. Stačí je umýt vlažnou vodou a nechat vyschnout. Pro perfektní dezinfekci můžete používat s čističem na špunty Alpine Clean, který zároveň prodlužuje jejich životnost. Termoplast má ještě bod navíc, že díky teplu ucha změkne a přizpůsobí se jeho konturám. Špunty se strkají dovnitř do ušního kanálku a mají tzv. příruby. Čím více přírub, tím lépe špunty těsní. Nejvíc jich mají Speedo Biofuse.

tick 10x10 Tvarovatelný silikon - nejlepší volbou, především pro každého, komu vadí špunty zastrčené do ušního kanálku. Silikonové zátky se vytvarují do kuličky a připlácnou na ušní jamku. Na svém místě drží díky podtlaku a svým lepivým vlastnostem. Jedná se o pohodlnější řešení než předchozí skupina. Ve studenější vodě však může silikon trochu ztuhnout. Materiál vydrží kolem 5 použití. Většinou dokud jsou špunty lepivé nebo nejsou špinavé.

Technologie špuntů do vody není stoprocentně dokonalá, a proto doporučujeme pro dvojitou ochranu (a vlastně nejlepší) doplnit tyto špunty o čelenku na plavání. Ta pomáhá držet špunty na svém místě a zabraňuje tomu, aby z ucha vypadly a jejich nositel je ztratil. Čelenku na plavání lze volit buď v univerzální velikosti, například čelena EarBand od značky Mack‘s, nebo v různých velikostech a barvách jako u čelenek Ear-Band It a Ear-Band It Ultra. Pozor - tyto čelenky lze používat pouze v kombinaci se špunty do vody z tvarovatelného silikonu.

 

Počet párů v balení

Špunty se prodávají v balení od jednoho až po 6 párů. Znovu použitelné špunty najdete vždy pouze 1, výjimečně 2 páry v balení. Špunty z tvarovatelného silikonu se prodávají v různých baleních. Vyplatí se kupovat větší balení vzhledem k přepočtu ceny na jeden pár, který vás stane levněji než stejný pár v menším balení.

 

Pouzdro

Všechny špunty na plavání se prodávají vždy včetně pouzdra, které je vhodné na přenášení a zároveň jako ochrana před znečištěním. Pokud špunty zrovna nepoužíváte, dejte je zpět do pouzdra. Pouzdra se mohou lišit od plastových krabiček, plastových tubiček až po látková pouzdra. Obzvlášť špunty z tvarovatelného silikonu doporučujeme skladovat v uzavřeném obale, aby byly svěží a nesbírali na sobě prach. Díky tomu je pak můžete používat déle.

 

SNR (Utlumení)

Čím vyšší hodnoty SNR, tím větší utlumení špunty mají. Většina výrobců špuntů do vody tento údaj neuvádí. Primárním účelem špuntů není utlumení hluku, ale perfektně suché ušní kanálky, proto se hladina utlumení ani neměří. Ve vodě dává smysl mít co nejmenší utlumení, aby bylo slyšet okolí. Někdo však může preferovat klídek, ale to je na vás. Nejzajímavější jsou špunty Alpine Surfsafe, které mají nulové utlumení hluku. Jsou to špunty vyvinuté hlavně pro vodní sporty a mají speciální filtr, který propouští 100 % zvuku. Jinak tam, kde se utlumení měří, tak se pohybuje od 10dB do 28dB.

Poznámka: Momentálně je výroba špuntů Alpine SurfSafe přerušená a společnost Alpine připravuje novinku.

 

Další parametry

Šňůrka – špunty do uší do vody se prodávají bez šňůrek, a to s výjimkou špuntů Alpine Surfsafe a Mack's Ear Seals®. Tyto špunty jsou vhodné především pro vodní sporty jako surfování, wakeboarding atd., kde je vyvíjená mimořádná aktivita a mohou vám vypadnout.

Poznámka: Momentálně je výroba špuntů Alpine SurfSafe přerušená a společnost Alpine připravuje novinku.

Velikost – Špunty do uší na plavání u nás lze zakoupit ve standardní a menší velikosti. Menší velikost je vhodná zejména pro děti. Ale taktéž i pro menší ušní kanálky. Pokud jste měli problém s tím, že vám špunty vypadávaly nebo vaše sluchátka začaly být s časem nepohodlná, můžete sáhnout po menší velikosti.

Typ – zátky do vody jsou dvojího typu: znovu použitelné a jednorázové. Jednorázové špunty lze většinou použít několikrát. Špunty z tvarovatelného silikonu nejvíce 5krát. Většinou dokud jsou lepivé nebo nejsou špinavé. Znovupoužitelné špunty jsou plastové a termoplastové.

Zobrazit nabídku špunty do uší do vody