Jak správně čistit špunty do uší

S vašimi špunty do uší pro opakovaná použití jste spokojeni. Můžeme souhlasit, že dobře tlumí hluk a otravné zvuky, které nechcete slyšet. Zároveň se se špunty můžete cítit více pohodlně, když někam letíte, plavete nebo jdete spát.

Tyto špunty však fungují nejlépe, když je pravidelně umýváte. Čisté špunty do uší chrání zdraví vašich uší.

Zaručujeme, že se v tomto článku dozvíte jak prodloužit životnost vašich špuntů a předejít případným problémům jako například zánět uší.

Následující doporučení platí pouze pro znovu použitelné špunty do uší, nikoli špunty jednorázové nebo pro několik použití.

Jak to tedy doopravdy je?

 

1. Proveďte kontrolu vašich špuntů

Zkontrolujte, zda nejsou natrhnuté, ohnuté nebo obzvlášť špinavé. Pokud jsou špunty pokryté velkým množstvím ušního mazu, mohou ztvrdnout a ztuhnout. Ztráta ohebnosti může zabránit tomu, aby špunty v uších dobře seděli.

Zároveň, pokud do ušního kanálku strčíte špunty od fleků a dalších nečistot, riskujete, že zahltíte přirozené schopnosti sebeobrany vašich uší velkým množstvím špíny a bakterií.

 

2. Zahoďte vaše špunty, pokud jsou poškozené nebo špinavé

Nesnažte se špunty dezinfikovat. Pořiďte si nový pár znovu použitelných špuntů do uší. Znovu použitelné špunty mohou být vyrobené z různých materiálů. Nejčastěji z tvrdého silikonu, vinylu, dalších hypoalergenních umělých gum, termoplastů nebo pěny pokryté speciálním materiálem.

Tyto typy špuntů mohou být použity více než jednou, díky své odolnosti a dlouhotrvanlivosti, pokud jsou dobře umývány. Nejsou však nezničitelné a musí být vyměněné.

 

3. Mějte přístup "ruce-pryč"

Pokud chcete mít špunty čisté, ale vaše plány vám neumožňují do nich zařadit činnost ručního umývání, hoďte špunty do pračky, myčky nebo vařící vody. Stejně je následně budete muset usušit a dát do pouzdra. 

Sledujte, kde vaše malé špunty jsou. Dávejte špunty nejlépe do síťovitého jemné pouzdra. Dávejte pozor, abyste špunty nepoškodili.

 

4. Zacházejte se špunty jemně, když je umýváte ručně

Naplňte misku tepou vodou a čisticím prostředkem. Například mýdlem nebo pracím práškem. Položte špunty do vody na několik minut. Po několika umytích již budete přesně vědět na jak dlouho.

Vyměňte vodu, která obsahuje špínu a nečistoty, kterých se snažíte zbavit. Zbavte se všech viditelných nečistot prsty, jemnou látkou nebo zubním kartáčkem. Zubní kartáček si radši pořiďte nový. Starý kartáček bude na sobě mít stále bakterie z vašich úst.

Následně ponořte špunty do uší do studené vody. K tomuto kroku se přesuňte až odstraníte veškerou špínu a fleky po důkladném drhnutí. Nenechávejte pozadu žádnou hmotu, která by způsobila, že vaše špunty ztvrdnou.

To není vše.

 

5. Vytřete špunty do uší alkoholem nebo speciálním čističem

Špunty můžete dezinfikovat alkoholem nebo nejlépe speciálním čističem produktů na ochranu sluchu, který najdete na našich stránkách. Špunty by měli být měkké a čisté bez žádných deformací a natržení. 

 

6. Vysušte špunty na čistém místě

Nechte špunty kompletně vyschnout než je znovu použijete. Špunty můžete lehce otřít ručníkem, abyste se zbavili nadbytečné vlhkosti. Použití vlhkých špuntů může vést k podráždění, bolesti a infekci. Kůže ve vašem ušním kanálku na extra vlhkost moc dobře nereaguje.

 

7. Skladujte suché špunty v jejich pouzdře

Dobrým zvykem je ihned vrátit špunty do jejich pouzdra, kdykoli je nepoužíváte. To drží špunty čisté a chrání je před poškozením, stejně jako před špínou a prachem.

Jak správně čistit špunty krabička

Vaše znovu použitelné špunty vydrží několik měsíců nebo několik let. Záleží jak často špunty používáte, jak často je čistíte, jaký typ špuntů do uší kupujete, stejně jako kde a jak je skladujete. Případně si můžete pouzdro dokoupit zvlášť zde.

 

Originální článek: https://www.wikihow.com/Disinfect-Earplugs