Pro doručení do Vánoc objednávejte, prosím, nejpozději 18.12. do 14:30.

Jak vybrat špunty do uší na spaní

Potřebuji vysoké utlumení

Špunty s největším utlumením na stránkách máme viz níže. Jedná se o špunty vyrobené z pěny. To je stejný materiál, který se používá k výrobě paměťových matrací. Dosahují vysokého utlumení. Špunty se po zasunutí v uchu pomalu rozpínají a tím vytvoří opravdu dobré těsnění. Díky tomu zvuk odstraní velmi efektivně a umožňují vám rychle usnout. Nevýhodou je, že špunty dlouho nevydrží. Doporučuje se při šetrném zacházení maximálně 5 použití pro jeden pár. Důvodem je, že pěna, ze které jsou špunty vyrobené, do sebe nasává všechny nečistoty. Jsou jimi nejen ušní maz, ale i prach a další nečistoty, když špunty někam odložíte. Teplé a vlhké prostředí v uchu následně vytváří ideální podmínky pro množení bakterií. Delším použitím riskujete zánět uší nebo infekci. 

SoundAsleep SnoreBlockers Soft Macks Slim Fit 10 párů menší

  

Chci pohodlné špunty do uší

Do řady nejpohodlnějších špuntů do uší patří špunty do uší vyrobené ze silikonu nebo vosku. Jsou příjemné a hebké na kůži. V uchu sedí pohodlně a útulně. Stejně jako pěnové špunty výše jeden pár vydrží nanejvýš několik použití. Jsou velmi jednoduché na zasunutí a vyndání. Voskové špunty do uší zde byli již před 100 lety a mají dlouholetou tradici. Silikonové špunty do uší se v uchu tvarují o něco více efektivněji a neodskakují tolik jako špunty voskové. Nevýhodou silikonu je však jejích lepkavost, můžou se například nechtěně přilepit k vlasům. Voskové špunty tlumí lépe než silikonové. Nicméně oba typy špuntů mají spíše nižší utlumení v porovnání s pěnovými špunty.

 

Špunty budu používat každý den

Pokud víte, že špunty budete používat každou noc a ne pouze 14 dní na dovolené, jsou pro vás volbou č. 1 špunty do uší z tvrdého silikonu nebo speciálních plastů. Tento materiál se velmi dobře čistí a je pevný. Stačí ho například opláchnout teplou vodou z kohoutku a vytřít hadříkem nebo použít speciální sprej na čištění, který efektivně odstraní všechny bakterie a nečistoty. Špunty poskytují spíše nižší utlumení v porovnání s pěnovými špunty.


 

Stále nevíte? Přečtěte si u každého produktu hodnocení uživatelů. Nebo nám napište na online chat vpravo dole, na email earplugs@earplugs.cz nebo zavolejte na +420 774 199 305

 Vrátit se do kategorie