Jak si dát špunty do uší

Jak si dát špunty do uší je zásadní otázkou. Pokud nevíte, jak je správně používat, nebudou plnit svoji funkci. Momentálně na trhu existuje široké množství různých druhů špuntů na spaní, plavání, hlasité události a další. A všechny se od sebe trochu liší a jinak se dávají do uší.

Hlavním parametrem je materiál. Podle toho z čeho jsou špunty vyrobené se trochu jinak aplikují. Jistě znáte tradiční pěnové, které se musí srolovat, silikonové nebo voskové, které se pouze rozplácnou kolem ušní dírky a plastové, pro které je potřeba zatáhnout za ucho. Těch materiálů je více, ale níže se to dá shrnout do třech skupin. Tak příjemné čtení.

Jak si správně dát špunty do uší low res

 

Jak si dát pěnové špunty do uší

Polyuretanová pěna je nejčastěji používaným materiálem pro výrobu špuntů do uší. Nejčastěji se špunty pořizují ve větším množství, jelikož nejsou znovu použitelné.

Před použitím špuntů si nejlépe umyjte ruce. Nechcete vystavit svoje uši špíně a bakteriím.

Špunty srolujte mezi palcem a ukazováčkem do velmi úzkého cylindru. Díky tomu se špunty zmenší a bude jednodušší je aplikovat. Pěna se opět roztáhne po jejich zasunutí do uší. Pokud jsou špunty obzvlášť tlusté, srolujte je mezi dlaněmi. Ujistěte se, že špunty ztenčujete na délku a neděláte z nich kuličku.

Zatáhněte opačnou rukou za vaše ucho nahoru a dozadu. To pomůže uvolnit ušní kanálek, abyste mohli špunty lehčeji zastrčit. Netahejte za ucho příliš. Jemné zatáhnutí je dostatečné, abyste rozšířili ušní otvor pro zasunutí špuntů. Můžete použít zrcadlo, abyste lépe viděli, co děláte.

Opatrně zasuňte špunty do ušního kanálku. Měli by lehce sklouznout na místo. Nestrkejte špunty příliš hluboko a netlačte je silou. Větší část špuntů by měla být v ušním kanálku. Nicméně malý kousek by měl vyčuhovat pro to, abyste mohli špunty vyndat konečky prstů.

Podržte špunty 20-30 vteřin na místě. Umožněte polyuretanové pěně se roztáhnout, aby bránila zvuku dostat se do ušního kanálku.

Zkontrolovat, jestli špunty fungují, můžete mluvením nahlas. Měli byste znít tlumeně, stejně jako zvuky kolem vás. Nečekejte, že vaše okolí bude kompletně ztlumené, ale mělo by být ztišené. 

Pokud špunty nefungují, měli byste zkusit jiný tvar pěnových špuntů nebo nějaké menší. Většina pěnových špuntů by měla být ve vašim ušním kanálku až do konce. Někdy to musíte zkusit znovu, pokud pěna netěsní zvuk dostatečně.

 

Jak si dát před-modelované znovu použitelné špunty do uší

Pokud používáte špunty do uší často, dává to smysl si pořídit znovu použitelné špunty. Dokud zátky po jejich použití umýváte, můžete používat špunty z pevného silikonu, plastu nebo gumy.

Znovu použitelné špunty jsou často prodávány v univerzální velikosti. Zatímco některé můžete najít i v různých velikostech. Můžete zkusit univerzální špunty pro začátek, ale možná si budete muset projít pokus omyl, abyste našli správný rozměr pro vaše uši.

Možná budete potřebovat špunty různé velikosti pro každé ucho. Toto je nezvyklé, ale nebuďte překvapení, pokud si budete muset pořídit dva druhy různých špuntů do uší.

Možná je dobrý nápad koupit několik balení špuntů různých rozměrů, abyste zjistili co pro vaše uši funguje nejlépe.

Předtím než špunty budete zasouvat do uší, přečtěte si manuál. Jak si dát znovu použitelné špunty závisí na tvaru špuntů. Většinou je proces zasouvání stejný, nicméně je dobrý nápad si prostudovat instrukce, pokud by se postup lišil.

Natáhněte se opačnou rukou přes hlavu a zatáhněte za vaše ucho nahoru a dozadu, abyste narovnali ušní kanálek. To vám pomůže lehčeji zasouvat špunty do uší.

Zasouvejte špunty jemným houpavým pohybem. Pokračujte, dokud jste neutěsnili ušní kanálek. Ujistěte se, že špunty nestrkáte příliš hluboko. Velká část špuntů by měla být v ušním kanálku, ale malý kousek by měl vyčuhovat, pro jejich jednoduché vytažení. 

Pokud se špunty v uších stále slyšíte, asi jste je špatně zastrčili. Podívejte se opět na manuál. Pokud špunty nefungují ani po druhém pokusu, nejspíše potřebujete špunty jiného tvaru.

 

Jak si dát tvarovatelné voskové nebo silikonové špunty

Silikonové nebo voskové špunty si můžete pořídit jako malé kuličky obalené v bavlně. Použijte vaše prsty, abyste zbavili špunty bavlny. Před použitím by měli být špunty kompletně očištěné.

Aby byly špunty více tvarovatelné, chvilku je zahřívejte. Stačí je podržet v uzavřené pěsti po dobu 40 vteřin. Měli byste cítit jak se špunty stávají měkké a lepivé.

Svým palcem a ukazováčkem zformujte kuličku.

Odstraňte z okolí obličeje a uší vlasy. Vzhledem k tomu jak jsou lepivé, nechcete mít svoje vlasy špinavé. Pokud máte dlouhé vlasy, dejte si je nejlépe do culíku, předtím než budete špunty zasouvat.

Tyto špunty se do nestrkají přímo do ušního kanálku, ale zploští kolem ušní dírky. Jemně tiskněte špunty k ušní dírce, dokud nevytvoříte těsnění. To by mělo úspěšně utlumit okolní zvuky.