Nejlepší špunty do uší na spaní: 5+2 ucpávek ověřených špuntomilci

V Earplugs.cz se už léta s láskou věnujeme špuntům do uší. Sami špunty nosíme na hlučné akce a ve špuntech do uší i spíme. Sepsali jsme pro vás výběr TOP špuntů do uší, s nimiž se vyspíte tak sladce, jak my.

Nejlepší špunty do uší na spaní_1

Nepřinášíme ale žebříček sepsaný od nejlepšího po nejhorší. Všech 7 variant se společně dělí o první místo. 

Účel špuntů si totiž už musíte vybrat vy sami: zda si rádi ucho pouze „přikryjete“ voskovým špuntem, dáte přednost znovupoužitelné variantě anebo nejvyššímu utlumení při spaní vedle chrápajícího partnera.

 

1. Mack's: nejpohodlnější pěnové špunty na spaní

To blaho, když nasadíte měkkoučké špunty do uší, celý hlučný svět najednou ztichne a vy se kolébáte do blaženého spánku... Tohle přesně lze zažít s pěnovými špunty Mack's - nejprodávanějšími špunty v USA.

Jejich hedvábně hladký a tvarovatelný materiál zaručuje, že vás špunty v ušním kanálku nebudou tlačit. Tlak v uších bývá nejčastější důvod, proč se lidé zdráhají spát se špunty v uších.

Budíte-li se zbytečně hlukem z ulice nebo od sousedů, dejte špuntům poslední šanci a objednejte si ultraměkkou variantu na spaní Mack's Ultra Soft, kterou v uchu při spánku prostě neucítíte.

Pro malé ženské či úzké ušní kanálky tu pak jsou menší varianty špuntů Mack's Dreamgirl a Mack's Slimfit. Ty padnou i do malých a extra citlivých ušních kanálků.

Skvělé na: spaní s otevřeným oknem, na festivaly, do kempu

Utlumení: SNR 32–34 dB hodnocení 4

Výdrž: cca 5 použití Hodnocení 2

Pohodlí: 4/5 hodnocení 4

Macks Ultra Soft špunty do ušíMacks Dreamgirl špunty do ušíMacks Slim Fit


2. 3M™ E-A-R Soft FX: hradba proti chrápání

Hledáte spásu, hradbu, neproniknutelnou ucpávku, která k vašemu uchu nepustí nepříjemné chrápání, které vás noc co noc budí ze snění?

Pěnové špunty3M™ E-A-R Soft FX mají nejvyšší utlumení na trhu a okolní hluk sníží až o 39 dB. Zkosené zakončení a hutný materiál zaručí, že se vyspíte, i když vedle vás někdo v noci spustí „motorovku“. 

Vlastníte-li úzký nebo citlivější ušní kanálek, mohou vás tyto „bomby“ v uších lehce tlačit. Vyzkoušejte na vlastní uši, zda vám v noci víc vadí ucpávka či hlasité chrápání.

Skvělé na: spaní vedle chrápajícího partnera

Utlumení: SNR 39 dB Hodnocení 5

Výdrž: cca 5 použití Hodnocení 2

Pohodlí: 3/5 Hodnocení 3

 

 

3. Alpine SleepDeep: špunty na spaní, které vydrží až 100 použití

Znovupoužitelné špunty na spaní SleepDeep Alpine tlumí běžný noční hluk, jako jsou projíždějící auta či dupání od sousedů.  

Jsou vyrobeny ze speciálního termoplastu, který teplem lidského těla změkne a přizpůsobí se tvaru vašeho ucha, a navíc se vyrábí ve dvou velikostech (standardní vel. M/L a mini vel. S).  

Na rozdíl od pěnových špuntů vás Alpine SleepDeep nezachrání od chrápání nebo velmi hlučné hudby. Tlumí ale nepříjemný šum a vy díky speciálnímu filtru nemáte pocit, že jste „ucpaní” a stále budete schopni slyšet třeba pláč svého dítěte.

A jako bonus k tomu nevytváříte zbytečný odpad.

Skvělé pro: ty, co neradi řeší dokupování zásob, rodiče malých dětí, zero a minimal waste životní styl

Utlumení: SNR 25 dB (Alpine SleepSoft) a 27 dB (Alpine SleepDeep) Hodnocení 3

Výdrž: při dobré péči 100 a více použití hodnocení 4

Pohodlí: 4/5 hodnocení 4

Alpine SleepDeepAlpine špunty SleepSoftAlpine SleepDeep Multipack


4. Pohodlný silikon: vytvaruje se podle ucha

Mack's Pillow Soft a Mack's Snoozers jsou extrémně pohodlné silikonové špunty, které nevkládáte do uší, ale tvarujete kolem ušního kanálku. Rozdíl mezi těmito špunty je pouze v barvě. Materiál i utlumení zůstává stejné. 

Říkáme jim „levnější varianta špuntů do uší na míru“. Měkký silikonový tmel na chvíli zahřejete v dlani a pak vytvarujete podle svého ucha.  

Jsou i voděodolné, a tudíž multifuknční – užijete je i třeba do bazénu nebo k moři. 

Skvělé pro: citlivé uši, spaní na boku, na plavání

Utlumení: SNR 24 dB Hodnocení 3

Výdrž: cca 5 použití Hodnocení 2

Pohodlí: 5/5 Hodnocení 5

Macks Pillow Soft silikonové špunty do ušíMacks Snoozers silikonové špunty do uší Macks Snore Mufflers


5. Voskové špunty Quies: klasika mezi špunty na spaní

Vosk je tradiční způsob ucpávání uší, který znali už naši předci. Teď už si ale nemusíš kapat horký vosk do ucha. Quies jsou klasikou mezi voskovými špunty, firma vyrábí špunty do uší už od roku 1918.

Quies se stejně jako silikon přizpůsobí tvaru vašeho ucha, tlumí ale o trochu více než silikon. Vosk je přírodní a hypoalergenní materiál a jedna kulička vám vydrží až na 5 použití.

Skvělé pro: citlivé uši, soustředění v práci

Utlumení: SNR 27 dB hodnocení 4

Výdrž: cca 5 použití Hodnocení 2

Pohodlí: 5/5 Hodnocení 5

QuiesQuies špunty detailOhropax Classic


6. Starter Pack: když si nevíte si rady

Pokud nevíte, jaké špunty jsou pro vás ty pravé, můžete si objednat náš speciální „ochutnávkový“ balíček Starter Pack. Obsahuje celkem 17 párů špuntů do uší na spaní a proti hluku 

V balení najdete špunty pěnové, silikonové, voskové, různých velikostí a s různou výší utlumení. Každý tvar ucha i menší kanálky si najde to své.

Earplugs Starter Pack

Skvělé pro: všechny

Utlumení: SNR 24–39 dB Hodnocení 5

Výdrž: cca 5 použití Hodnocení 2

Pohodlí: 5/5 Hodnocení 5

 

7. Absolutní špička: špunty na míru podle odlitku vlastního ucha

Špunty na míru egger eSenti se vyrábí na základě přesných otisků vašich uší. Díky tomu jsou přesně tvarované dle vnitřku vašeho ucha, nikde netlačí, perfektně sedí a tlumí všechny nechtěné zvuky a hluky.

Jejich jedinou nevýhodou je vyšší cena. Profesionální muzikanti, pracovníci v hlučnější prostředí i velmi citliví spáči ale jejich preciznost stokrát ocení.

Skvělé pro: všechny situace, na spaní, učení, při sportu, do hlučného prostředí i na koncerty

Utlumení: SNR 33 dB Hodnocení 5

Výdrž: roky Hodnocení 5

Pohodlí: 5/5 Hodnocení 5

Špunty do uší na míru