Letní festivaly: 8 vychytávek, které zpříjemní povalování, tanec v kotli i noční spánek

Slunce svítí, kostky ledu chrastí v kelímku s mojitem, parta kamarádů tancuje před podiem na skvělou hudbu... To jsou letní festivaly. Jak si je užiješ s ještě větším pohodlím než loni – a třeba i s méně odpadem?

8 festivalových vychytávek 


1. Hudební špunty do uší

Že jsou špunty do uší neforemné tuhé válce, co ti budou trčet z uší a neuslyšíš kvůli nim, jak kamarád komentuje kapelu? To už dávno neplatí!

Přibal letos do báglu znovupoužitelné špunty Alpine Party Plug. Uvnitř špuntů najdeš unikátní filtr, který ztlumí hlasitost hudby, ale zachovává přitom čistý hudební zážitek. Mluvené slovo s nimi pořád uslyšíš.

Špunty ti uleví od nepříjemného pískání v noci po koncertu a hlavně – ochrání tvoje uši před vznikem tinnitu. Ladislav Zibura tě pochválí.

Proč nám po koncertě zaléhají uši? Přečti si víc o pískání v uších po koncertě.
Alpine Party PlugAlpine PartyPlug Pro NaturalAlpine Music Safe

 

2. Skládací kapesní deka

Skládací deky, co se ti vejdou do kapsy – to je přelom ve fesťákovém felení. Nemáš si kam dřepnout a chceš se pohodlně rozvalit po zemi?

Skládací kapesní deka Matador předčí všechny zajeté představy o festivalovém posezení. Pojme až 4 sedící lidi, je vodoodpudivá, tudíž ji nepromáčí omylem vylité pivko, a při větru ji drží u země miniaturní zabudovaná závaží. A sbalená do nepromokavého pouzdra váží pouhých 108 gramů! To je míň, než jeden festivalový párek v rohlíku.

Matador Pocket BlanketMatador Pocket Blanket skládací kapesní dekaMatador Pocket Blanket Mini


3. Znovupoužitelné eko brčko na drink

Plastová brčka už jsou out, to ví každé malé dítě. I festivaly se v posledních letech poučily a mnohdy šoupnou do drinku spíš to papírové. Jenže papír se v puse rozžmoulá jedna dvě. 

Vytas se radši při nákupu na baru se svým vlastním znovupoužitelným brčkem. Stačí ti jedno na celý festival a navíc budeš mít dobrý pocit, že kvůli tobě nevznikla moc velká hora odpadu, byť třeba papírového.

Kovová, skleněná nebo bambusová? Přečtěte si velkého průvodce znovupoužitelnými brčky.

Bezplast brčka ze slámyEarplugs bambusová brčkaMade Sustained kovová brčka4. Skládací batoh, co se vejde do kapsy

Na fesťák se jezdí s krosnou. A k tomu ještě batoh, abys mohl přes den obrážet různá pódia a měl s sebou všechno potřebné. Jenže kam s ním? Řešením je skládací batůžek. Třeba ten voděodolný od Naturehike sbalíš do malinké kapsičky.

Naturehike skládací batohMatador FreerainMatador skládací batoh On-Grid5. Ledvinka

Devadesátky slaví návrat – hlavně v módě. Čemu jsme se před deseti lety posmívali, už je zase hit! Včetně ledvinek. 

Připni si do pasu skládací ledvinku a schovej do ní největší cennosti. Budeš mít volné ruce při nošení kelímků i divokém nočním tanci a tvůj mobil a peněženka zůstanou tam, kde mají.

 

6. Ultralehký stan

Postavit stan nemusí být vyšší dívčí. A stany už taky dávno nejsou desetikilové molochy, které ti zaberou celou krosnu.

Prozkoumej, jak stanují na festivalu frajeři: ultralehké stany ušetří tvá záda i místo v zavazadle. Sestavíš je do 5 minut a při noční přepršce nepustí jejich extrémně odolný materiál dovnitř samozřejmě ani kapku.

Naturehike stan pro 1 osobuNaturehike stan pro 2 osoby kopieNaturehike stan pro 3 osoby 


7. Hamaka

„Jó, houpání v hamace, proč jsem si ji vlastně taky nevzal s sebou?” Litovali jste loni, že je kolem festivalového městečka tolik pěkných míst k odpočinku ve stínu? Tak to letos napravte. Třeba s ultralehkými hamakami od Naturehike. 

Naturehike hamaka 1Naturehike hamaka 2Naturehike hamaka s lemy 


8. Tuhý šampon

Sprcha po horkém dni přijde na festivalu vhod. Přibal s sebou tuhý šampon a stylové ekologické mýdlo bez plastových obalů.

Kvitok tuhý šamponPonio Orient chaiPonio tuhý šampon