Tinnitus: Zvonění v uších

Tinnitus = Neustálý zvuk v hlavě bez žádného externího zdroje

Tinnitus zvonění v uších

Také často označovaný jako "zvonění v uších". Pro někoho je to zvonění, pro jiné pískání, bzučení, cvrlikání, syčení, řvaní nebo dokonce ječení. Může vám připadat, že zvuk přichází z jednoho ucha nebo dvou, z vnitřku hlavy, nebo z někde dálky. Může být konstantní nebo přerušovaný, stálý nebo pulzující. Častou příčinou je značné nebo zvýšené vystavení vysokému hluku, zranění hlavy, krku nebo ušní infekce.

Skoro každý měl tinnitus alespoň na krátký okamžik po vystavení se extrémně vysokému hluku. Například návštěva hlasitého koncertu může způsobit krátkodobý tinnitus. Mnohem vážnější problém je chronický tinnitus - když symptomy trvají více než šest měsíců. Toto je obzvlášť běžné u lidí nad 55 let a zároveň hodně spojované se ztrátou sluchu. Spoustu lidí mají obavu, že tinnitus je znakem ohluchnutí nebo jiného vážného zdravotního problému. Ale zřídka kdy tomu tak je.

Pro tinnitus neexistuje žádný lék. Ovšem existuje několik možností jak ho zvládat. Většina jednotlivců s chronickým tinnitusem si časem zvonění seřídí. Pro ostatní může být tinnitus vysilující, a může vést až k insomnii, potížím s koncentrací, špatné práci nebo výkonem ve škole, podrážděnosti, úzkosti a depresi.

Pokud jste často vystavení vysokému hluku v práci, doma, na hudební události nebo kdykoli jinde, je důležité snížit riziko ztráty sluchu používáním chráničů sluchu jimiž jsou špunty do uší nebo mušlové chrániče sluchu.

 

Vyberte si špunty z naší nabídky, díky tomu váš sluch bude chráněn a předejdete tinnitusu

.