Jak zvládnout Silvestr, ochránit sluch – a možná se i dobře vyspat?

Silvestr je jedním z nejbouřlivějších dní v roce. Petardy, ohňostroje, hlučná hudba. Jak při příchodu Nového roku ochránit svůj sluch i dětská ouška? A s jakými špunty do uší se během divoké noci sladce vyspíte?

Jak zvládnout Silvestr


Děti do 3 měsíců: vyhněte se hluku úplně

Hlasité zvuky můžou novorozencům nejen poškodit sluch, ale také je vylekat a navodit jim extrémní stres, se nímž se ještě nedokážou vyrovnat.

Do 3 měsíců věku proto radí lékaři děti hluku vůbec nevystavovat. Schovejte se s miminkem na Silvestra doma a raději nechoďte do ulic, kde může znenadání blízko vás bouchnout petarda nebo vypuknout ohňostroj.


Nejmenší děti do 3 let: pořiďte měkkoučká „hluchátka“

I malé děti do tří let by se měly hluku spíše vyhýbat. Chystáte-li se své miminko nebo batolecího průzkumníka zapojit do Silvestrovského večírku s trochou hudby, řešením jsou dětské chrániče sluchu známé jako hluchátka.

Neuděláte chybu se značkou Alpine Muffy Baby, která přináší unikátní sluchátka s nastavitelnou elastickou čelenkou. Díky ní chrániče sluchu na dětské hlavě netlačí a perfektně ukryjí citlivá ouška. Pohodlně se v nich také spí a děti nemají nutkání si sluchátka z hlavy strhávat. 

Chrániče sluchu Muffy baby splňují evropské normy, jsou zcela bezpečné, bez malých nebo kovových částic, které by mohly děti spolknout. Vyberete si z pěkných pastelových barev.

Alpine Muffy Baby PinkAlpine Muffy Baby Sofie la GirafeAlpine Muffy Baby Yellow


Sluchátka proti hluku pro předškoláky

Dětem do šesti let už trochu silvestrovské veselice neuškodí, pokud jim dopřejete správnou ochranu sluchu. Doporučujeme zkusit Mack's chrániče sluchu pro děti. Dostanete je v lákavé růžové, oranžové nebo tyrskysové barvě. Jsou o fous menší než Muffy kids a velmi dobře sedí, takže se v nich dobře trsá.

Pyšní se SNR utlumením 25 dB, to znamená, že do ucha putuje o celých 25 dB hluku méně. V balení dostanete k nim i malé dětské špunty do uší pro maximální ochranu do velkého hluku nebo k ohňostroji, kdy může zvuk překročit škodlivou hranici 120 dB.


Pro školáky: sluchátka nebo špunty

Větší děti mezi 6 a 12 lety už si dokážou vybrat, co jim sedí nejlépe. Cítí se dobře se sluchátky na hlavě? Nebo radši preferují špunty, které jsou skladnější a nejsou v uších moc vidět? 

Koupíte-li na silvestrovskou party dětské špunty Alpine Pluggies Kids, dostanete multifunkční ochranu sluchu nejen na hlučné akce, ale i do letadla a na plavání. Hluk zmírní až o 27 dB, dítě ale s nasazenými špunty díky speciálnímu vnitřnímu filtru stále uslyší konverzaci a může komunikovat. Můžete k nim dokoupit také šňůrku, takže nehrozí, že dítě špunty ztratí.

Špunty do uší dítěti nevyhovují? Vyzkoušejte stylová sluchátka Alpine Muffy Kids – lehké skládací chrániče s utlumením 25 dB. Materiál je šetrný k pokožce, jednoduše se čistí a ještě k němu dostanete designové cestovní pouzdro.

Alpine Pluggies KidsAlpine Muffy Kids PinkAlpine Muffy Baby MintDospělí: chcete se i o Silvestru sladce vyspat?

Usínáte pokaždé o silvestrovské noci s polštářem na hlavě a zoufalstvím v očích? Už nemusíte. Ucpěte své ušní kanálky těmi nejúčinnějšími špunty, které tlumí okolní hluk o celých 39 dB: E-A-R FX. Mají tvar zvonu, který dobře sedne do každých uší, a jejich hutný pěnový materiál utlumí kromě ohňostroje a hluku od sousedů i další nevábné zvuky, jako je chrápání nebo řezání motorovou pilou.

 Podobně masivní utlumení zajistí také pěnové špunty Howard Leight se SNR 37 dB.


Dospělé špunty na večírek, s nimiž uslyšíte konverzaci

Málokdy se večírek tak nezřízeně rozjede jako na Silvestra. Chcete-li si pojistit, že se druhý den ráno neprobudíte kromě kocoviny i s tupým pískáním v uších, přibalte do kapsy správnou ochranu sluchu.

Abyste si zároveň užívali hudbu a hovor s přáteli, sáhněte po znovupoužitelných špuntech se zvukovým filtrem Alpine Party Plug. Tlumí o 25 dB a v uchu jsou díky nenápadnému designu sotva viditelné.

Alpine Party PlugAlpine PartyPlug Pro NaturalAlpine Music Safe