Špunty do uší pro ženy: specifika a jak vybrat ty pravé

Vybírat si špunty do uší náhodně je stejné, jako byste v obchodě sáhli po prvním kousku oblečení, na který narazíte. Nejspíš vám nebude sedět a patrně ani nesplní požadovaný účel. Přinášíme vám proto pár rad a tipů, jak vybrat špunty do uší pro ženy (malé i velké) a všechny, kdo mají užší nebo citlivý ušní kanálek!

 Spunty-do-usi-pro-zeny


Čím jsou špunty do uší pro ženy specifické?

Uši každého z nás jsou trochu jiné. Ženy a děti mají obvykle ušní kanálky užší a kratší a standardní špunty navržené pro průměrné mužské ucho jsou jim tak příliš velké. To znamená nejen horší komfort při nošení a nepříjemné tlačení, ale také nedostatečnou funkčnost. Ženy proto potřebují o něco menší velikost špuntů, sáhnout mohou klidně i po špuntech pro děti


Špunty vybírejte podle účelu

Vedle velikosti se dívejte i na účel špuntů. Každý typ se totiž hodí pro jiné aktivity. 

1. Špunty na spaní pro ženy

Pokud vybíráte špunty pro svůj sladký spánek, zkuste nejprve identifikovat, co vás při něm ruší. Pokud je to chrápající partner, budete potřebovat opravdu pořádné tlumení (alespoň 32 dB), jaké nabízejí špunty pěnové, které se před vsunutím do ucha srolují, aby se v něm následně mohly roztáhnout pro optimální efekt. Jen počítejte s tím, že je budete muset po zhruba pěti nošeních vyměnit, abyste zamezili riziku infekce.

Náš tip: Zkuste pohodlné růžové špunty Mack’s Dreamgirl s dutým designem, super měkké špunty Mack’s Slim Fit nebo Ohropax Mini Soft se zúženým tvarem, které jsou navrženy tak, aby sedly každému menšímu uchu. 


Jestliže vám sny kradou spíše zvuky z ulice a ruch města, nejvyšší míru tlumení nepotřebujete a můžete vybírat z
komfortnějších a často také znovupoužitelných variant z plastu nebo kovu. K takovým modelům patří například Alpine SleepDeep ve velikosti S s unikátním designem podle tvaru zvukovodu nebo Alpine Pluggies Kids, které budou sedět i dětem. Vyzkoušet můžete i Earpeace Sleep ve velikosti Small z hypoalergenního silikonu s příjemným sametovým povrchem. 

Alpine SleepDeepMacks Dreamgirl špunty do ušíMacks Slim Fit


2. Špunty pro ženy do letadla

Špunty do letadla zabijí dvě mouchy jednou ranou. Nejenže vám umožní (v rámci možností) klidný spánek nebo alespoň odpočinek, ale zároveň vyrovnávají tlak při přistání a vzletu, takže vás uchrání od nepříjemné bolesti uší a jejich zalehnutí. Nebojte se v tomto případě sáhnout po dětských velikostech – třeba špuntech Cirrus EarPlanes eP2 nebo Cirrus EarPlanes +

Cirrus earPlanes Plus KidsCirrus earPlanes ep2 pro dětiAlpine Pluggies Kids


3. Špunty na plavání pro ženy

Ve vodě vás většinou netrápí hluk, ale spíše voda zateklá v uších. Z toho plyne, že se nemusíte dívat po největší odolnosti proti náloži decibelů, ale spíše po variantách, které dobře těsní. Pokud běžně špunty nenosíte a představa čehokoliv v uchu vás děsí, dejte šanci špuntům z tvarovatelného silikonu, které nezajíždějí do ušních kanálků, ale stačí je přitisknout k ušní jamce. Takto fungují například Cirrus BioEars a jejich výhodou je i to, že velikost díky tomu vůbec nemusíte řešit. Případně zvolte dětské silikonové špunty na plavání Mack's

Cirrus BioEarsMacks silikonové dětské špunty do ušíPutty Buddies plovoucí špunty do uší do vody

 

4. Jedny špunty na všechno

Nechce se vám pořizovat si pro každou příležitost jiné špunty? Pak zapátrejte v sekci univerzálních špuntů. Díky kouzlu jménem vyměnitelný filtr se totiž umí přizpůsobit nejrůznějšímu prostředí. Pomohou vám lépe se soustředit v práci, zvládnou rachot rockového koncertu a také vám zajistí klidný spánek. Stačí jen z krabičky vytáhnout vhodnou variantu. Vyzkoušejte třeba Earpeace Music, které mají kromě tří filtrů v balení i dvě různé velikosti, takže padnou i do menšího ucha. 

Tip: Ani s našimi radami jste nenašli takové špunty, které by vám padly jako ulité? Pak zvolte to nejjistější řešení ze všech – špunty do uší na míru. Při jejich výrobě se vychází z přesných otisků vašich uší, takže obavy z nepříjemného tlačení, nebo naopak vypadávání můžete klidně hodit za hlavu a užít si ničím nerušené ticho.