Jak vybrat masku na spaní: pro pohodlíčko či úlevu napuchlým víčkům

Ruší vás při spaní světlo z ulice či partner, který si čte dlouho do noci? Nebo se ráno budíte nevyspalí a s oteklými víčky? Pak jste báječný adept na „nositele“ masky na spaní. Ta může prudce zvednout kvalitu vašeho spánku.

Jak vybrat masku na spaní

Spaní v úplné tmě prospívá našemu zdraví – tělo je ve tmě schopno vylučovat správné množství spánkového hormonu melatoninu. Díky tomu se vyspíme dosyta a ráno máme šanci se probudit skutečně svěží. Tmu pro naše oči pomůžou zajistit masky na spaní, které nám skvěle sednou a nepropustí k našim víčkům nežádoucí světlo.

Moderní masky na spaní nejsou jen nicotný kus hadříku s chatrnými šňůrkami, které hned prasknou – jak je možná znáte z letadel. Naopak. Jsou designované na 100% zatemnění, dlouhou výdrž a příjemné nošení po celou noc.

Jakou masku na spaní vybrat, aby sedla právě vám?


Naprostá tma a absolutní pohodlí: designové masky na spaní

Maska na oči Lunesto je novinkou z naší dílny a absolutní top mezi maskami na spaní. Poskytuje 100% blackout (zatemnění) a zaručuje totální komfort během spánku. Je vyrobena z prodyšných materiálů, a tak může pokožka vašeho obličeje dýchat. Díky speciálnímu designu maska netlačí na víčka ani řasy.

Luxusní maska na spaní Masha je naší prémiovou maskou, kterou jsme navrhli zcela podle vašich zkušeností a tužeb. Je výjimečná svým velkým pokrytím obličeje i materiálem: Masha se vyrábí z hedvábí, takže v létě chladí, v zimě hřeje a dobře odvádí pot. Hedvábí také zaručuje antibakteriální prostředí – je vhodná i pro osoby s problematickou pletí.  

Další špičková maska na spaní Midnight Magic Cabeau též netlačí na oční víčka. Zapíná se na suchý zip a má speciální tvarování na oči a výřez na nos. Díky speciálnímu plyšovému materiálu neprosvítá a je prostě „k pomuchlání“. Tato maska Cabeau se stala oblíbenou maskou na spaní mezi protřelými cestovateli.

Lunesto maskaMasha Dark in HereCabeau Minigh Magic

 

Flexibilní přizpůsobení nosu i tvaru hlavy: 3D masky na spaní

Značka Mack's je proslulým výrobcem nejkvalitnějších pěnových špuntů na spaní – a jejich maska na spaní patří také mezi špičku. Hledáte-li flexibilitu a pohodlí, prozkoumejte 3D masky na spaní Mack's Dreamweaver, anatomicky tvarované podle lidského obličeje. 

3D masky se od normálních liší svým tvarem, který dokonale sedí na obličeji a zabraňuje tlaku na víčka a časy. Maska je tenká a lehoučká – za pár minut ani nebudete vědět, že ji máte na obličeji. Doplňují ji hned dva elastické popruhy s nastavitelnou délkou, díky nimž opravdu sedne každému. Pro všechny, kdo milují barvy, je tu také verze Mack's Dreamgirl v sytě růžové barvě. V balení k masce Mack's získáte i cestovní pouzdro a měkoučké špunty do uší Mack's Ultra Soft. 

Další oblíbenou variantou 3D masky na spaní je nová verze 3D masky Upgrade, s anatomickým výřezem pro nos. Škraboška ještě lépe přiléhá k obličeji a nepropouští žádné světlo.

Macks DreamweaverMacks Dreamgirl 3D maska3D maska na spaní Upgrade


Úleva pro oteklá víčka: gelové masky na spaní

Potřebují vaše oči přes noc trochu „zchladit“? Jděte do masek s gelovou vložkou. Uvnitř masky najdete vyjímatelnou gelovou vložku, kterou stačí 30 minut před spánkem zchladit v lednici. Díky pocitvému 6vrstvému materiálu a polštářkům kolem nosu zabraňují průniku světla k víčkům stejně dobře jako jiné masky.

Masky na spaní s gelovou vložkou nabízí široký paletu různých barevných variant a vzorů. Přitom každá z nich má stejně dokonalý tvar a navíc dvě přizpůsobivé pásky kolem hlavy. Tyhle masky zkrátka sedí tam, kde mají.