Siwak - dar z přírody pro ústní hygienu

Siwak je spolu s dalšími formami žvýkacích klacíků považován za první zdokumentovanou formu dentální hygieny. Stále se běžně používá na Středním východě, v severní Africe a ve střední a jihovýchodní Asii a je pravděpodobně nejlépe střeženým tajemstvím starověkého světa.

V islámských kulturách je siwak, který je taktéž známý pod názvem miswak, považován za „sunnu“, což se týká každodenní praxe proroka Mohameda, který ji doporučil jako součást každodenního zdravotního režimu.

         History of dental hygiene from the National Museum of Dentistry.

 

         Historie dentální hygieny z Národního muzea zubního lékařství (National Museum of Dentistry).

 

100% přírodní

V průběhu let zubní vědci a lékařské publikace zkoumali přirozené antibakteriální vlastnosti nalezené v siwaku, který se získává z kořenů a větví velmi zvláštního stromu zvaného Salvadora Persica nebo Arak. Několik z těchto studií odhaluje, že při správném použití může mít miswak pozitivní dopad na vaši ústní hygienu prostřednictvím:

• redukce plaku,
• bělení zubů,
• boji proti zápachu,
• zabíjení bakterií,
• posilnění skloviny,
• pomoci se závislostí na nikotinu.

Salvadora Persica byla také známá tím, že kromě svých kořenů a větví, obsahuje i přírodní látky ve svých bobulích a listech. V roce 2008 doporučila Světová zdravotnická organizace siwak jako zdravou alternativu zubního kartáčku.

Dobrý pro vaše zdraví, peněženku a životní prostředí

Pokud jste přírodní zubní kartáček nikdy předtím nepoužívali, je v pořádku, pokud máte pochyby k jeho přirozeným výhodám. I když váš běžný zubní kartáček zcela nevyměníte, můžete mít siwak jako doplněk k vaší ústní hygieně a díky tomu využít jeho významné účinky na vaše zdraví a na životní prostředí.

Miswak je nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale využijete také jeho přenosnost.

 

Zdroj: http://www.thisisatoothbrush.com/miswak#miswak1