Tipy a vychytávky k vodě

Počasí nám přeje a koupací sezóna je zpět. My pro vás máme pár tipů, jak se pohodlně sbalit k vodě do malého batůžku, a přitom nic nezapomenout. A bez omezování pohodlí :)

 

  1. Skládací plážová deka

Deka a ručník jsou dvě věci, na kterých se dá ušetřit nejvíc místa v tašce nebo batohu. Zapomeňte na hřejivé deky z obýváku, na které se vám nalepí tráva, písek, a ještě je od nich nesnesitelné teplo. Ultralehká kapesní deka Matador měří v zabaleném stavu na výšku 10 cm a váží cca 116g. Kolíčky na zapíchnutí do země, nebo kapsy na zatížení kamenem jsou dalším příjemným doplňkem.

 

  1. Rychleschnoucí ručník

Rychleschnoucích ručníků je na trhu nespočet. Vybírat můžete z různých materiálů od mikrovlákna až po nanovlákno. Ručníky z nanovlákna jsou vzhledem k použitému materiálu ty nejvíce skladné a funkční.

 

  1. Sáček na mokré věci

Klasický problém všech koupaček – kam dát mokré věci. Sáček na mokré věci od značky Matador, je tak malý, že si jej připnete na klíče, a zároveň je to pomocník k nezaplacení 

 

  1. Opalovací krém a tyčinka na rty

Pokud se budete během dne vystavovat slunečnímu záření, je potřeba se vždycky namazat opalovacím krémem. A to platí i ve stínu, pod slunečníkem nebo i když jste oblečení. Většina UV záření totiž listy i oblečením projde. A protože máme rádi přírodu a nechceme si pod kůži zanášet tunu chemie – volíme šetrnější přírodní variantu. Opalovací krémy pro děti s minimálním SPF50 a minerálním filtrem, pro sebe bychom neměli jít pod SPF30.

 

  1. Špunty do uší na plavání

Pokud trpíte na záněty uší, špunty do uší do vody jsou pro vás naprostou nezbytností. Při výběru je třeba porovnat a zvolit nejlepší parametry. Těmi hlavními jsou materiál, utlumení, četnost používání, cena a příslušenství. Pro dokonalou ochranu je vhodné špunty na plavání doplnit čelenkou. Čelenka také brání vniknutí vody do uší, a navíc pomáhá udržet špunty na svém místě.

 

  1. Dostatečná zásoba vody

Dostatečné zásoba čisté a pitné vody je základ ať už se chystáte kamkoliv. Pokud chcete, aby vydržela co nejdéle čerstvá a osvěžující, můžete ji den předem nechat v plastové láhvi zamrazit. Případně se dá ochutit citronem a mátou.

 

  1. Jídlo k vodě

Ideální je se vůbec nespoléhat na to, že se u vody najíte v kiosku nebo hospodě. Bohužel valná většina českých občerstvovacích podniků jede v módu svaté trojice – „smažák“, langoš a párek v rohlíku. A věřte, že je to to poslední, na co budete mít v 30°chuť.

Jaké si tedy vzít jídlo k vodě? Ovoce a zeleninu v uzavíratelných krabičkách (ochrání před hmyzem), cereální sušenky, sušené ovoce a ořechy, müsli tyčinky, těstovinové saláty (bez majonézy) nebo hotové konzervy.

 

  1. Ochrana před hmyzem

Okolí rybníků, písáků a vodních toků, je rájem nejen pro plavce, ale i pro nepříjemný hmyz, jako jsou komáři, klíšťata a nebo vosy. Jako ochranu před štípnutím opět volíme raději ekologickou variantu, která není škodlivá ani pro přírodu, ani pro nás.

 

  1. Tuhé mýdlo a šampon

Tuhé šampony vám nahradí klasické tekuté mýdlo i šampon, a navíc je mnohem šetrnější k naší pokožce i přírodě. Ideální na cesty.