Užijte si koupačku u rybníka nebo u moře s královským pohodlím, s minimem gramů v batůžku – a ještě ekologicky. My pro vás máme 9 ultralight a eko tipů, jak se pohodlně sbalit k vodě a na nic nezapomenout.
1. Skládací plážová deka
Deka a ručník jsou dvě věci, na kterých se dá ušetřit nejvíc místa v tašce nebo batohu. Zapomeňte na hřejivé deky z obýváku, na které se vám nalepí tráva, písek, a ještě od nich jde nesnesitelné teplo.
Ultralehká kapesní deka Matador měří v zabaleném stavu na výšku 10 cm a váží cca 116 g. Posadí se na ni celá rodina, je voděodolná a její high-tech nanovlákno nepropíchnou ji ani ostré větvičky. Aby vám plážová deka neuletěla, má v rozích zabudované kapsy na zatížení kameny i malé kolíčky na uchycení do terénu.
2. Rychleschnoucí ručník
Rychleschnoucích ručníků je na trhu nespočet. Chcete ale od ručníku maximální savost a výdrž, a přitom nejmenší gramáž? Sáhněte po ručníku z nanovlákna!
Rychleschnoucí ručník z nanovlákna Matador je 2,3x lehčí než běžné rychleschnoucí ručníky. Má antimikrobiální úpravu a lehce ho sbalíte do kapsy.
3. Znovupoužitelný sáček na mokré věci
Klasický problém všech koupaček – kam dát mokré věci? Sáček na mokré věci od značky Matador, je tak malý, že si jej připnete na klíče, a budete ho mít pořád po ruce, ať se vám při vodních radovánkách zmáčí plavky, ručník nebo cokoli jiného :)
4. Bio opalovací krém a tyčinka na rty
Opalovací krém není radno v ostrém letním slunku podceňovat. A to platí i ve stínu, pod slunečníkem nebo i když jste oblečení. Většina UV záření totiž skrze listy i oblečení stejně pronikne.
Pozor na spálené rty! Na ochranu pokožky rtů se často zapomíná, a my se po pár hodinách v zrcadle divíme napuchlé puse. Chraňte ji předem tím správným eko ochranným balzámem na rty s UV faktorem.
A protože máme rádi přírodu a nechceme si na kůži zanášet tunu chemie – volíme šetrnější přírodní variantu. Opalovací krémy pro děti s minimálním SPF 50 a minerálním filtrem, pro sebe bychom neměli jít pod SPF 30.
5. Špunty do uší a čelenky na plavání
Pokud trpíte na záněty uší, špunty do uší do vody jsou pro vás naprostou nezbytností. Při výběru je třeba porovnat a zvolit nejlepší parametry. Těmi hlavními jsou materiál, utlumení, četnost používání, cena a příslušenství.
Pro dokonalou ochranu – i u dětí– je skvělé špunty na plavání doplnit čelenkou na plavání. Čelenka také brání vniknutí vody do uší, a navíc pomáhá udržet špunty na svém místě.
6. Stylová lahev na vodu
Dostatečné zásoba čisté a pitné vody je základ, ať už se chystáte kamkoliv.
Chcete mít i v horkém odpoledni u vody svěží a studenou vodu? Můžete ji den předem nechat v plastové láhvi zamrazit, i se šťávou z citronu a mátou.
7. Jídlo k vodě, které žaludek pohladí
Bohužel valná většina českých občerstvovacích podniků u vody stále jede v módu svaté trojice – „smažák“, langoš a párek v rohlíku. A věřte, že je to často to poslední, na má člověk ve 30 °C chuť.
Jaké si tedy vzít jídlo k vodě? Ovoce a zeleninu v uzavíratelných krabičkách (ochrání před hmyzem), cereální sušenky, sušené ovoce a ořechy, müsli tyčinky, těstovinové saláty (bez majonézy) nebo hotová jídla ve sklenicích.
8. Eko repelent
Okolí rybníků, písáků a vodních toků, je rájem nejen pro plavce, ale i pro nepříjemný hmyz, jako jsou komáři, klíšťata a nebo vosy. Jako ochranu před štípnutím opět volíme raději ekologickou variantu, která není škodlivá ani pro přírodu, ani pro nás.
9. Tuhé mýdlo a šampon
Tuhé šampony vám nahradí klasické tekuté mýdlo i šampon, a navíc je mnohem šetrnější k naší pokožce i přírodě. Ideální na cesty.