Tipy a vychytávky k vodě

Počasí nám přeje a koupací sezóna je zpět. My pro vás máme pár tipů, jak se pohodlně sbalit k vodě do malého batůžku, a přitom nic nezapomenout. A bez omezování pohodlí :)

 

1. Skládací plážová deka

Deka a ručník jsou dvě věci, na kterých se dá ušetřit nejvíc místa v tašce nebo batohu. Zapomeňte na hřejivé deky z obýváku, na které se vám nalepí tráva, písek, a ještě je od nich nesnesitelné teplo. Ultralehká kapesní deka Matador měří v zabaleném stavu na výšku 10 cm a váží cca 116g. Kolíčky na zapíchnutí do země, nebo kapsy na zatížení kamenem jsou dalším příjemným doplňkem.

matador-deka matador-deka-3 matador-deka-2
  Matador skládací kapesní deka  

 

tlacitko_zobrazit_nabidku

 

2. Rychleschnoucí ručník

Rychleschnoucích ručníků je na trhu nespočet. Vybírat můžete z různých materiálů od mikrovlákna až po nanovlákno. Ručníky z nanovlákna jsou vzhledem k použitému materiálu ty nejvíce skladné a funkční.

rucnik-naturehike matador-rucnik_1 naturehike-rucniky
Ručník Naturehike Ručník z nanovlákna Ručník Naturehike

 

tlacitko_zobrazit_nabidku 

 

3. Sáček na mokré věci

Klasický problém všech koupaček – kam dát mokré věci. Sáček na mokré věci od značky Matador, je tak malý, že si jej připnete na klíče, a zároveň je to pomocník k nezaplacení :)

matador-droplet dropletxl_bag matador-droplet-2
  Matador Droplet vodotěsný vak  

 

tlacitko_zobrazit_nabidku 

 

4. Opalovací krém a tyčinka na rty

Pokud se budete během dne vystavovat slunečnímu záření, je potřeba se vždycky namazat opalovacím krémem. A to platí i ve stínu, pod slunečníkem nebo i když jste oblečení. Většina UV záření totiž listy i oblečením projde. A protože máme rádi přírodu a nechceme si pod kůži zanášet tunu chemie – volíme šetrnější přírodní variantu. Opalovací krémy pro děti s minimálním SPF50 a minerálním filtrem, pro sebe bychom neměli jít pod SPF30.

ey-opalovak tycinka eco-cosmetics-opalo
Ey! opalovací krém Ochranný balzám SPF 25 BIO opalovací krém

 

tlacitko_zobrazit_nabidku 

5. Špunty do uší na plavání

Pokud trpíte na záněty uší, špunty do uší do vody jsou pro vás naprostou nezbytností. Při výběru je třeba porovnat a zvolit nejlepší parametry. Těmi hlavními jsou materiál, utlumení, četnost používání, cena a příslušenství. Pro dokonalou ochranu je vhodné špunty na plavání doplnit čelenkou. Čelenka také brání vniknutí vody do uší, a navíc pomáhá udržet špunty na svém místě.

alpine-swimsafe putty-buddies macks-pillow-soft
Alpine SwimSafe Putty Buddies 1 pár Mack's Pillow Soft

tlacitko_zobrazit_nabidku

 

6. Dostatečná zásoba vody

Dostatečné zásoba čisté a pitné vody je základ ať už se chystáte kamkoliv. Pokud chcete, aby vydržela co nejdéle čerstvá a osvěžující, můžete ji den předem nechat v plastové láhvi zamrazit. Případně se dá ochutit citronem a mátou.

 

lahev lahev-2 lahev-3
  Skládací láhev Matador  

tlacitko_zobrazit_nabidku

 

7. Jídlo k vodě

Ideální je se vůbec nespoléhat na to, že se u vody najíte v kiosku nebo hospodě. Bohužel valná většina českých občerstvovacích podniků jede v módu svaté trojice – „smažák“, langoš a párek v rohlíku. A věřte, že je to to poslední, na co budete mít ve 30° chuť.

Jaké si tedy vzít jídlo k vodě? Ovoce a zeleninu v uzavíratelných krabičkách (ochrání před hmyzem), cereální sušenky, sušené ovoce a ořechy, müsli tyčinky, těstovinové saláty (bez majonézy) nebo hotové konzervy.

svacinka coffee-kick svacinka-2
Allnature Svačinka Směs ořechů Coffee Kick Allnature Svačinka

tlacitko_zobrazit_nabidku

 

8. Ochrana před hmyzem

Okolí rybníků, písáků a vodních toků, je rájem nejen pro plavce, ale i pro nepříjemný hmyz, jako jsou komáři, klíšťata a nebo vosy. Jako ochranu před štípnutím opět volíme raději ekologickou variantu, která není škodlivá ani pro přírodu, ani pro nás.

 

youoil-komari youoil-komari-2 kvitok-repelent
Směs odpuzující komáry You&Oil směs Dětský repelentní olej

tlacitko_zobrazit_nabidku

 

9. Tuhé mýdlo a šampon

Tuhé šampony vám nahradí klasické tekuté mýdlo i šampon, a navíc je mnohem šetrnější k naší pokožce i přírodě. Ideální na cesty.

lamazuna lasaponaria navia
Tuhý šampon Lamazuna Tuhý šampon laSaponaria Tuhý šampon Kvitok

 

tlacitko_zobrazit_nabidku