Plážová deka či rychleschnoucí ručník – 9 ultralight vychytávek k vodě

Užijte si koupačku u rybníka nebo u moře s královským pohodlím, s minimem gramů v batůžku – a ještě ekologicky. My pro vás máme 9 ultralight a eko tipů, jak se pohodlně sbalit k vodě a na nic nezapomenout.

9 ultralight vychytávek k vodě 

1. Skládací plážová deka

Deka a ručník jsou dvě věci, na kterých se dá ušetřit nejvíc místa v tašce nebo batohu. Zapomeňte na hřejivé deky z obýváku, na které se vám nalepí tráva, písek, a ještě od nich jde nesnesitelné teplo.

Ultralehká kapesní deka Matador měří v zabaleném stavu na výšku 10 cm a váží cca 116 g. Posadí se na ni celá rodina, je voděodolná a její high-tech nanovlákno nepropíchnou ji ani ostré větvičky. Aby vám plážová deka neuletěla, má v rozích zabudované kapsy na zatížení kameny i malé kolíčky na uchycení do terénu.

Matador Pocket Blanket MiniMatador Pocket Blanket skládací kapesní dekaMatador Pocket Blanket


2. Rychleschnoucí ručník

Rychleschnoucích ručníků je na trhu nespočet. Chcete ale od ručníku maximální savost a výdrž, a přitom nejmenší gramáž? Sáhněte po ručníku z nanovlákna

Rychleschnoucí ručník z nanovlákna Matador je 2,3x lehčí než běžné rychleschnoucí ručníky. Má antimikrobiální úpravu a lehce ho sbalíte do kapsy.

Matador ultralight rychleschnoucí ručník z nanovláknaMatador NanoDryMatador NanoDry2022


3. Znovupoužitelný sáček na mokré věci

Klasický problém všech koupaček – kam dát mokré věci? Sáček na mokré věci od značky Matador, je tak malý, že si jej připnete na klíče, a budete ho mít pořád po ruce, ať se vám při vodních radovánkách zmáčí plavky, ručník nebo cokoli jiného :)

Naturehike voděodolný vakMatador DropletMatador Droplet modrý

 

4. Bio opalovací krém a tyčinka na rty

Opalovací krém není radno v ostrém letním slunku podceňovat. A to platí i ve stínu, pod slunečníkem nebo i když jste oblečení. Většina UV záření totiž skrze listy i oblečení stejně pronikne. 

Pozor na spálené rty! Na ochranu pokožky rtů se často zapomíná, a my se po pár hodinách v zrcadle divíme napuchlé puse. Chraňte ji předem tím správným eko ochranným balzámem na rty s UV faktorem.

A protože máme rádi přírodu a nechceme si na kůži zanášet tunu chemie – volíme šetrnější přírodní variantu. Opalovací krémy pro děti s minimálním SPF 50 a minerálním filtrem, pro sebe bychom neměli jít pod SPF 30.

Eco Cosmetics dětský opalovací krém SPF50Ey opalovací krém ve spreji SPF50Eco Cosmetics ochranný balzám na rty SPF25


5. Špunty do uší a čelenky na plavání

Pokud trpíte na záněty uší, špunty do uší do vody jsou pro vás naprostou nezbytností. Při výběru je třeba porovnat a zvolit nejlepší parametry. Těmi hlavními jsou materiál, utlumení, četnost používání, cena a příslušenství. 

 

Pro dokonalou ochranu – i u dětí– je skvělé špunty na plavání doplnit čelenkou na plavání. Čelenka také brání vniknutí vody do uší, a navíc pomáhá udržet špunty na svém místě.

Putty Buddies plovoucí špunty do uší do vodyEar Band-It čelenky na plaváníAlpine SwimSafe

 


6. Stylová lahev na vodu

Dostatečné zásoba čisté a pitné vody je základ, ať už se chystáte kamkoliv. 

Chcete mít i v horkém odpoledni u vody svěží a studenou vodu? Můžete ji den předem nechat v plastové láhvi zamrazit, i se šťávou z citronu a mátou.

Matador skládací láhevMatador skládací láhev 2Matador skládací láhev 3

 

7. Jídlo k vodě, které žaludek pohladí

Bohužel valná většina českých občerstvovacích podniků u vody stále jede v módu svaté trojice – „smažák“, langoš a párek v rohlíku. A věřte, že je to často to poslední, na má člověk ve 30 °C chuť.

Jaké si tedy vzít jídlo k vodě? Ovoce a zeleninu v uzavíratelných krabičkách (ochrání před hmyzem), cereální sušenky, sušené ovoce a ořechy, müsli tyčinky, těstovinové saláty (bez majonézy) nebo hotová jídla ve sklenicích.

Allnature svačinka MlsounAllnature arašídový krém s čokoládouAllnature BBQ Jerky


8. Eko repelent

Okolí rybníků, písáků a vodních toků, je rájem nejen pro plavce, ale i pro nepříjemný hmyz, jako jsou komáři, klíšťata a nebo vosy. Jako ochranu před štípnutím opět volíme raději ekologickou variantu, která není škodlivá ani pro přírodu, ani pro nás.

Kvitok repelentní olejEco cosmetics opalovací krém s repelentemlaSaponaria repelentní olej


9. Tuhé mýdlo a šampon

Tuhé šampony vám nahradí klasické tekuté mýdlo i šampon, a navíc je mnohem šetrnější k naší pokožce i přírodě. Ideální na cesty.

Kvitok tuhý šamponPonio tuhý šamponPonio Orient chai