Jak zvládnout home office a nezbláznit se?

Zvládnout home office, zachovat si produktivitu a zároveň se z toho nezbláznit, to je oč tu běží. Máme pro vás několik tipů, jak se s touto výzvou popasovat, jak se říká "na pána". 

Jak zvládnout home office a nezbláznit se
 
 
1. Připravte si svoje pracovní místo
 
Místo, kde vás nebude nikdo rušit. Přizpůsobte si plochu tak, abyste se cítili jako v kanceláři, ne v ložnici. Velmi důležité je dbát na správné sezení. Home office na gauči vás po hodině zaručeně uspí a produktivita půjde do kytek.

Pokud vás vyrušuje ruch ulice nebo dalších členů domácnosti, klidně sáhněte po špuntech do uší proti hluku. Abyste nebyli úplně "mimo", vystačíte si se špunty s nízkou mírou utlumení. Budete se tak moci soustředit na práci a zároveň uslyšíte, když na vás někdo promluví.

Celodenní zírání do monitorů a obrazovek eliminujte počítačovými brýlemi s blokací modrého světla. Vaše oči nebudou tolik unavené. 
Alpine WorkSafeBarner Dalston počítačové brýle pro dospěléFlare pouzdro na špunty do uší
 
2. Komunikujte s kolegy víc prostřednictvím telefonu nebo videohovoru
 
Zkuste místo hromadného e-mailu uspořádat videokonferenci. Je fajn vidět své kolegy alespoň online a zároveň s někým si promluvit je lepší než pořád dokola číst příchozí e-maily.
 

3. Mimo pracovní dobu se věnujte offline činnostem
 
Zavřete notebook, vypněte telefon a jděte si zaběhat nebo na procházku, zahrajte si s dětmi deskovku, čtěte si knihy nebo si jen uvařte něco dobrého.
 

4. Naordinujte si pravidelné pauzy
 
Pauzy na kafe, na oběd, na procházku se psem. Vytvořte si svoje pravidelné rituály stejně jako byste byli v práci. Den vám potom uteče lusknutím prstu. Kafe vypité u videokonference si stejně pořádně nevychutnáte.
Ořechy a sušené plodyKávaČaje
 

5. Dobře spěte!
 
Říká se, že snídaně dělá den, jenže dobrý den začíná už před snídaní a to kvalitním spánkem. Pokud máte oproti běžnému režimu výrazně omezený pohyb, může se vám stát, že budete mít problémy s usínáním. Zkuste se alespoň hodinu před spánkem vyhýbat modrému světlu z obrazovek, displejů a monitorů a ostrému žárovkovému světlu. Uvařte si meduňkový čaj a udělejte si příjemný večer s dobrou knihou.
 
TIP: Přečtěte si našich 5 tipů pro kvalitní spánek.
 
Sonnentor čaj Dobrý večerjan_melvil_cirkadianni_kodMito Light brýle blokující modré světlo