5 tipů pro kvalitní a hluboký spánek

Trápí vás špatný nebo přerušovaný spánek? Převalování se ze strany na stranu, počítání oveček, otáčení peřin, otáčení sebe a stejně nic z toho nepomáhá? Možná by někdo mohl zhasnout to venkovní osvětlení, a hlavně ten úplněk. Nebo jen tak ovladačem vypnout chrápání drahé polovičky a odklonit silnici za barákem. No. Nic z toho bohužel neumíme, ale máme pro vás alespoň pár tipů, jak na kvalitní spánek, aby vás z něj jen tak něco nevyrušilo. Ani sousedův uštěkaný pes.

  1. Špunty do uší na spaní

Ano, žijeme v 21. století, a tak máme na všechny možné trable a trápení jednoduché řešení. Špunty do uší na spaní dokonale izolují okolní zvuky a je jedno, jestli je půlnoc nebo pravé poledne. A jelikož přes špunty do uší jsme odborníci na slovo vzatí, sepsali jsme pro vás jednoduchý návod „Jak vybrat špunty do uší na spaní.“. Není zač.

tlacitko_zobrazit_nabidku

  1. Masky na oči

Máte pocit, že masky na oči jsou přežitek? Těsně vedle. Masky si stále čelí svojí velké oblibě. Navíc si můžete vybírat z nekonečného množství designů od minimalistických po více či méně ulítlé. Spořivější z nás určitě ocení fakt, že maska je o dost levnější varianta drahé zatemňovací rolety. A je to nesobecký. Že chcete tmu vy, neznamená, že ji chtějí všichni.

tlacitko_zobrazit_nabidku

  1. Nekoukat na telku a do mobilu

Je to tak, právě televize a telefony totiž vyzařují modré světlo, které naše tělo oblbne tak, že si pak myslí, že je den, přestane produkovat melatonin (tzv. hormon spánku) a nám se prostě nechce spát. Takže dneska film ne, radši knihu.

  1. Melatonin v piksle

Když něco nemáme, tak si to prostě koupíme. A ač to zní neuvěřitelně, platí to i v případě hormonů. Jedna tableta jednou denně před spaním a budete jak miminko.

  1. Meduňkový čaj

Pokud nejste vyznavačem pilulí, můžete zkusit alternativnější metodu v podobě bylin. Naše babičky vždycky věděly, po jaké bylině sáhnout, a tak házíme do placu i jednu babskou radu. Meduňka má zklidňující účinky a působí proti nadměrnému stresu a úzkosti. Melatonin ale produkovat neumí :)

tlacitko_zobrazit_nabidku

2071_ctvere