Jak se zbavit chrápání aneb Tipy a triky pro klidný spánek

Žádné řeči okolo: chrápání otravuje život chrápajícím i jejich partnerům. Trápí-li vás chrápání dlouhodobě, jsou tu 4 ověřené cesty, jak protivný „zvuk spícího medvěda“ mírnit či se ho zbavit nadobro.

Jak se zbavit chrápání 

Proč chrápeme?

Jsou-li při spánku tkáně v hrdle příliš uvolněné, procházející vzduch je rozvibruje a rozkmitá. Vzduch pak také hůře přechází přes hrtanovou příklopku do průdušnice - tím vzniká ono nepříjemně hlasité chrápání.

Chrápat můžeme nárazově - třeba při rýmě a nachlazení - ale také chronicky. To už může indikovat i nějaký skrytý zdravotní problém. Dlouhodobé chrápání nepodceňujte a konzultujte se svým lékařem.

Než se vrhnete do lékařských řešení či dokonce operací, vaše první kroky k životu bez chrápání by měly být neinvazivní. 

Vybrali jsme pro vás 4 ověřené triky, jak chrápání zmírnit přírodní cestou:

 

1. Nasprejujte krk

Skvělou vychytávkou, pomocí níž lze neinvazivně chrápání zmírnit nebo mu úplně zamezit, je přírodní sprej proti chrápání Adenol.

Jak Adenol funguje? Hlavní složkou jsou sójový lecitin a přírodní oleje, které po nastříkání do úst a hrdla silně prokrvují a napínají tkáně, čímž zabraňují vzniku vibrací. Sójový lecitin navíc sliznice pokrývá tenkou vrstvou a zvlhčuje, takže vzduch prochází hladčeji.

Adenol účinkuje dlouhodobě, má příjemnou chuť a díky přírodnímu složení se nemusíte bát nežádoucích vedlejších účinků jako u jiných preparátů.

 

2. Inhalujte éterické oleje

Kapky Adenol jsou stejně jako sprej čistě přírodního složení. Kouzelnou esenci tvoří 15 éterických olejů ve speciálním poměru, které vám pomohou zbavit se chrápání.

Na rozdíl od spreje se kapky Adenol neužívají vnitřně, ale inhalují - třeba pomocí kapesníku.

TIP: Kapky můžete pro zintenzivnění a prodloužení účinku nakapat také na polštář nebo na límec od pyžama.

 

3. Zabojujte bylinkami

Zhasněte večer světla o něco dříve a poseďte místo mobilu s šálkem kvalitního bylinného čaje proti chrápání. Uvolníte tkáně i svou hlavu.

A jaké bylinky proti chrápání zvolit? Sílu máty, dobromyslu nebo ostropestřce znaly už naše prabáby. Speciální čaje nebo bylinné kapsle proti chrápání dodává třeba kvalitní značka Allnature

 

4. Zašpuntujte se aneb štěstí přeje připraveným

Tenké stěny v hotelu, hluk z ulice - nebo chrápající partner, na kterého ani láskyplné mlaskání nezabírá... Neklidnou noc plnou rušivých zvuků zažil asi každý.

Do trvalé cestovatelské výbavy si proto přidejte třeba speciální špunty do uší proti chrápání Snore Blockers od Mack's, které okolní hluk odstíní.

Jemná pěna a unikátní dutina na konci dokonale přilnou k uchu a vy o nich během spánku nebudete ani vědět. Pro své vymazlené provedení jsou skvělé i pro dlouhodobé použití. 

Zamotají-li se vám špunty do peřiny nebo třeba spadnou na zem, dobře je najdete i na neznámém místě díky výrazné limetkové barvě.

Adenol kapky proti chrápáníAdenol sprej proti chrápáníMacks Snore Blockers špunty do uší