Jak se zbavit chrápání aneb Tipy a triky pro klidný spánek

Žádné řeči okolo. Chrápání otravuje život nejen chrápajícímu, ale hlavně jeho nejbližšímu okolí. (Někdy vlastně i docela širokému…) Může mít mnoho příčin, které je dobré řešit s lékaři či odborníky přes spánkové poruchy. Čím dřív, tím líp. Dřív, než se zdravotní komplikace s chrápáním spojené zhorší, nebo než vás vaše polovička zardousí polštářem…

Když láskyplné mlaskání nepomáhá, nezoufejte. Je tu mnoho tipů a triků, které vám mohou život s chrápáním ulehčit a díky kterým se snad už konečně vyspíte.

 

Vyzkoušejte sprej pro lepší spánek

Možná to nevíte, ale chrápání způsobuje vzduch, který proudí ústy nebo nosem, a rozvibruje a rozkmitá uvolněné tkáně. Nakonec přechází přes hrtanovou příklopku do průdušnice a to, co vzniká, najdete v encyklopedii zvuků jako zvuk spícího medvěda. Skvělou vychytávkou, pomocí které lze neinvazivně chrápání zmírnit nebo mu úplně zamezit, je sprej Adenol.

Jeho speciální složení z rostlinných olejů, extraktu sójového lecitinu způsobuje silné překrvení a napětí na povrchu tkání a vzduch potom nemůže způsobit hlasité zvuky. Použité oleje a sójový lecitin pokrývají tkáně krku a zajišťují zvlhčení stěn sliznice hrtanu, u kterých se tímto snižuje možnost vibrací. Adenol účinkuje dlouhodobě, má příjemnou chuť v ústech a díky přírodnímu složení se nemusíte bát nežádoucích vedlejších účinků, jako tomu mnohdy je u jiných preparátů.

adenol_sprej   adenol_kapky
 Adenol sprej proti chrápání     Adenol kapky proti chrápání 

tlacitko_zobrazit_nabidku

 

O kapku lepší snění…

Vlastně dokonce o 2 nebo 3 kapky. To je totiž přesně tolik, kolik je třeba nakapat na kapesník těsně před spaním kapek Adenol. Na rozdíl od spreje kapky Adenol nepožíváte vnitřně, ale inhalujete. Stejně jako sprej jsou čistě přírodního složení. Kouzelnou esenci tvoří 15 éterických olejů ve speciálním poměru, které vám pomohou zbavit se chrápání. Kapky můžete pro zintenzivnění a prodloužení účinku nakapat také na polštář nebo na límec od pyžama. Oleje se uvolňují během spánku a vy po celou noc nerušeně spíte.

adenol_sprej   adenol_kapky
 Adenol sprej proti chrápání     Adenol kapky proti chrápání 

tlacitko_zobrazit_nabidku

 

Zašpuntujte to

Co si budeme namlouvat, někdy nastanou v životě situace, kdy se ocitnete téměř tváří v tvář chrápajícímu jedinci a nemůžete s tím nic dělat. Například při pobytu na hotelu s poněkud tenkými zdmi, během společné dovolené s partou lidí nebo třeba v nemocnici… Štěstí přeje připraveným, tak nikdy nezapomeňte na speciální špunty do uší Snore Blockers od Mack's, které pomohou odstranit okolní hluk.

Díky špuntům se konečně pořádně vyspíte a nebude vás rušit ani chrápání ani okolní hluk z ulice nebo z baru nedaleko. Jemná pěna a unikátní dutina na konci dokonale přilnou k uchu a vy o nich během spánku nebudete ani vědět. Pro své vymazlené provedení jsou skvělé i pro delší použití. Dobře vymyšlené je i výrazné limetkové zbarvení, díky kterému je snadno najdete, i když vám třeba spadnou na zem nebo se zamotají do peřiny.

spunty do usi snore blockers earplugs-starter-pack-175px macks-dreamgirl-175px
 Špunty do uší proti chrápání   Testovací sada špuntů do uší   Špunty do uší pro uzké ušní kanálky 

tlacitko_zobrazit_nabidku 

 

Bylinková cesta

Jak se zbavit chrápání vám poradí každý druhý. Zaručených návodů je celá řada, jen málokteré pomáhají dlouhodobě a bez vedlejších účinků. Bylinky ale snad nikdy nikoho nezklamaly. Vyzkoušejte bylinky Allnature, hlavně pak mátu, dobromysl nebo ostropestřec, o jejichž účincích proti chrápání a pro lepší spánek věděly už babičky našich prababiček.

 

ostropestrec_tablety caj-spanek   
Ostropestřec tablety  Čaj Spánek - Allnature  

 

tlacitko_zobrazit_nabidku