Špunty do uší pro děti: jak vybrat ty správné?

Koncert, hlasitá venkovní slavnost, ohňostroj nebo „obyčejný“ let letadlem. To všechno může být pro citlivá dětská ouška extrémní zátěží, v nejhorším případě způsobit i poškození sluchu. 

Pro ochranu dětských uší existuje široká škála speciálních chráničů a špuntů – některé utlumí hluk z festivalu, v jiných se dá zase spát. Jak ale najít ty pravé?

Jak vybrat špunty do uší pro děti

Vybírat můžete podle situace (do letadla, na plavání, proti hluku), podle materiálu (plast, silikon) a také podle míry utlumení (SNR – Signal to Noise Ratio). V naší nabídce mají špunty pro děti vesměs podobnou hladinu utlumení (24–25 dB), vhodné na denní nošení. Do uší nepustí škodlivé frekvence, dítě však zároveň uslyší mluvené slovo a může dál komunikovat s rodičem a okolím.

 

Multifunkční dětské špunty Alpine

První volbou pro děti jsou multifunkční špunty Alpine Pluggies Kids. Jsou vyrobené ze speciálního termoplastu, který v uchu změkne, a proto perfektně tlumí a těsní. 

Uším vašeho dítěte uleví od hluku na koncertech, sportovních zápasech, využijete je i do letadla nebo dokonce na plavání. Při pravidelném čištění a péči je můžete používat znovu a znovu. 

Spolu se špunty dostanete i pomůcku k jejich snadnému zavádění.

Pozor, špunty mají tvrdou koncovku, proto s nimi výrobce nedoporučuje spát.

 

Dětské špunty proti hluku a na spaní

Pokud vaše dítě nesnese aplikaci špuntů dovnitř ucha, doporučujeme vyzkoušet špunty z tvarovatelného silikonu. Dětské silikonové špunty se nestrkají dovnitř ušního kanálku, ale pouze překryjí ušní jamku. Drží díky své lepivosti a podtlaku. 

Špunty v uchu netlačí a nepřečnívají z ucha, proto v nich může dítě i spát. Silikonové dětské špunty bohužel nejsou znovupoužitelné, vydrží kolem pěti použití, pak ztrácejí svou lepivost.

Vaše ratolesti můžou vybírat z různých barev a tvarů. 

TIP: Jestliže z jakéhokoli důvodu potřebuje dítě silnější tlumení hluků při spaní, vyzkoušejte nejmenší velikosti pěnových špuntů na spaní pro úzké ušní kanálky – špunty Mack's Slim Fit, Dreamgirl anebo Ohropax Mini Soft. Ty mají hodnoty SNR mezi 29–30 dB. Špunty pravidelně měňte a ukládejte je do pouzdra, aby se přes den nezašpinily.
Alpine Pluggies KidsMacks Dreamgirl špunty do ušíOhropax Mini Soft 

 

Chrániče sluchu: na koncerty a extrémně hlasité akce

Alternativou ke špuntům pro děti jsou vnější mušlové chrániče sluchu, připomínající klasická velká sluchátka. Velice dobře chrání sluch, dají se používat opakovaně a vypadají cool. Můžete je dokonce i kombinovat se špunty pro dvojitou ochranu.

Dětské chrániče sluchu tlumí hlasité zvuky, jsou měkké a pohodlné, dětem nepřekáží ve hře, zároveň uslyší mluvené slovo rodičů.

Vybírat můžete z různých velikostí – od miminek, přes batolata od 2 let až po předškoláky a školáky.

Alpine Muffy Baby chrániče sluchu pro miminkaAlpine Muffy Kids chrániče sluchu pro děti Macks Earmuffs

 

Špunty pro děti na plavání

Vodní hrátky děti milují – dokud jim nenateče voda do uší. Zabránit nepříjemnému zalehnutí a bolesti v uších pomůžou kvalitní špunty pro děti do vody.

Vybírat můžete od znovupoužitelných špuntů z termoplastu Alpine Pluggies Kids přes vesele barevné silikonové lepící zátky až po plovoucí špunty Putty Buddies, které dítě ve vodě zaručeně neztratí.

Alpine Pluggies KidsPutty Buddies plovoucí špunty do uší do vodyMacks silikonové dětské špunty do uší
 
TIP: Nevíte, jaké špunty na plavání pro děti koupit? Pročtěte rychlého průvodce Jak vybrat špunty do vody.

 

Špunty pro děti do letadla

Jak si poradit s bolestí a tlakem v uších při létání? Kromě univerzálních Alpine Pluggies Kids, které jsou vhodné i do letadla, doporučujeme také speciální silikonové špunty Cirrus EarPlanes EP2 pro děti, které dostanete i s užitečnou šňůrkou, díky níž dítě špunty neztratí.

Alpine Pluggies KidsCirrus earPlanes Plus KidsCirrus earPlanes ep2 pro děti

TIP: Chystáte se letět a bojíte se bolesti v uších? Poradíme vám v podrobném průvodci Jak vybrat špunty do letadla.