Jak vybrat špunty do letadla

Špunty do uší do letadla jsou speciálně vyvinuté, aby vyřešily vaši bolest uší při létání. Let letadlem je velice specifický, především kvůli změnám okolního tlaku. Ne každý jedinec je může dobře snášet. Uši mohou zaléhat nebo bolet. Může se objevit nepříjemné pískání nebo tlak a to nejen během letu samotného, ale i několik hodin, až dní potom. V následujících řádcích se vám pokusíme pomoci si vybrat tu správnou ochranu uší do letadla. Momentálně máme v eshopu v nabídce 3 druhy špuntů do uší do letadla pro dospělé a 2 druhy špuntů do uší do letadla pro děti

Špunty do uší do letadla nabídka

 

Jak to funguje

Špunty do letadla mají v sobě malou dírku a chovají se jako ventil. Vyvažují postupnou a neustálou změnu tlaku mezi vnějším prostorem a středním uchem. To dává Eustachové trubici dostatečný čas pro adaptaci mezi změnami v tlaku. Díky tomu byste neměli mít při vzletu a přistání letadla zalehlé uši a bolest.

Výrobci doporučují použít špunty před vzletem letadla. Špunty můžete vytáhnout, až když letadlo nabere maximální výšku. Minimálně byste měli špunty použít 1 hodinu před přistáním, kdy dochází k nejvyšším změnám v tlaku. Špunty byste měli vyndat po přistání, až když jsou dveře kabiny otevřené. Díky tomu zajistíte nejlepší možný účinek špuntů.

Velikou výhodou špuntů do uší do letadla je především jejich možnost opětovného použití. Nemusíte se tedy bát, že byste před každým letem museli kupovat nový pár. Množství použití není stanoveno, nicméně například společnost Cirrus doporučuje používat svoje špunty EarPlanes maximálně během 10ti letů a následně vyměnit.

 

Základní parametry pro výběr špuntů do letadla

Materiál špuntů

Materiál při výběrů špuntů do letadla není až zas tak důležitý. Není zde moc na výběr a materiály mají vesměs stejné vlastnosti. Jsou pevné, aby špunty něco vydržely a daly se umýt a zároveň měkké, aby byly pohodlné pro ucho. Vynikají zde pouze špunty Alpine Flyfit, které jako jediné nemají tvrdou koncovku. Díky tomu se dají použít i na spaní. Mimo jiné jsou vyrobené ze speciálního termoplastu, který v uchu změkne a přizpůsobí jeho tvaru. Špunty Mack's Flightguard jsou taktéž vyrobené ze super měkkého plastu a Cirrus Earplanes jsou silikonové.

Obsah špuntů do letadla

 

Počet párů v balení

1 pár znovu použitelných špuntů

 

Pouzdro

V balení se špunty dostanete vždy zaručeně pouzdro, kam můžete špunty schovat a přenášet je v něm. Je vhodné zejména z hygienických důvodů. Dále v balení můžete najít například šňůrku na krk od EarPlanes. A u špuntů Alpine Flyfit je to plastový čistič a pomůcka na zasouvání špuntů. Mack's Flightguard mají v balení pouze pouzdro. Případně si můžete pouzdro dokoupit zvlášť zde.

 

SNR (Utlumení)

Hodnoty utlumení SNR špuntů do letadla se pohybují od 17 - 26 dB. Čím jsou hodnoty vyšší, tím více budou špunty navíc blokovat i hluk v kabině a hučení motorů. Vyšší utlumení znamená, že můžete špunty použít i na spaní. A to pouze Alpine FlyFit, protože mají měkkou koncovku. Nicméně uživatel může mít po delší době nošení špuntů pocit izolace, který ne každému je příjemný. Zároveň můžete přijít o informace o letu od kapitána nebo neuslyšíte letušku při objednávání drinku. Proto je na každém aby si stanovil, kolik okolního hluku chce slyšet.

 

Další parametry

Šňůrka - tento doplněk se hodí, pokud si přejete špunty často vyndávat a zandávat. Když je nepotřebujete, necháte špunty volně viset kolem krku a nemusíte je neustále uklízet do pouzdra. Jediné špunty se šňůrkou jsou Earplanes EP2 pro děti a dospělé.

Velikost - pryč jsou časy, kdy se vyráběly špunty pouze v jedné velikosti. Nyní existují i menší špunty do letadla pro děti speciálně pro malé špunty nebo pro lidí s menšími ušními kanálky. Jsou jimi špunty Alpine Pluggies Kids a špunty Cirrus Earplanes pro děti. Velikost ušní dírky se u lidí hodně liší, ale univerzální standardní velikost by měla pohodlně sedět 80% uživatelům. Pokud jste měli problém s tím, že vám špunty vypadávaly nebo vaše sluchátka začaly být s časem nepohodlné, můžete sáhnout po menší velikosti.

Typ - zátky do letadla jsou pouze jednoho typu: znovu použitelné.

 

Tabulka srovnání 

   EarPlanes EP2 pro děti   Alpine PluggiesKids   Mack's Flightguard   EarPlanes EP2   Alpine Flyfit 
 Materiál Silikon Termoplast Plast Silikon Termoplast
 Pouzdro
 Šňůrka - - -
 SNR 22dB 25dB 28dB 22dB 17dB
 Velikost Dětská Dětská Standardní Standardní Standardní
 Vhodné na spaní  - - - -
 Cena 259 Kč 350 Kč 198 Kč 259 Kč 350 Kč

 

Zobrazit nabídku špunty do uší do letadla