Nervy na homeoffice? Snížit stres mohou i akustické špunty do uší

Homeoffice s malými dětmi – anebo třeba aktivními spolubydlícími – není žádný med. A i když máte zrovna svoje pracovní okno, kdy se potřebujete hluboce soustředit, občas k vám přes zdi dolehne křik či jiné nelibé zvuky. A vaše nervy se napínají k prasknutí...

Nervy na homeoffice pomohou snížit i špunty do uší

Stejně tak vás mohou pokoušet i další „rušiče“ – touha dát prát špinavé prádlo, uvařit si dobrý oběd nebo odskakovat na sociální sítě tak často, že by váš zaměstnavatel padl do mdlob.

Jak odvádět i od domácího stolu stejný díl produktivní práce jako v pracovní atmosféře kanceláře mezi energickými kolegy? Přinášíme nejnovější tipy od zkušených lifehackerů.

 

1. Režimem k úlevě

Nejdůležitějším krokem k úspěšnému snížení stresu při homeoffice je plánování. Zasedněte k práci oblečení (nikoli v pyžamu) v přesný čas a na konci pracovní doby zase počítač zavřete.

Díky automatizaci pracovního plánu náš mozek ušetří energii, kterou pak může využít k jiným důležitějším výkonům nebo kreativitě. Dodržovat pevné časy může chvíli „bolet“, ale ve výsledku se vystresované hlavě zásadně uleví.

 

2. „Akustické“ špunty do uší

Představujete si pod pojmem špunty do uší neforemné pěnové ucpávky, které vás akorát tlačí a mnoho úlevy nepřinesou? Tak to je minulost. Stále výraznějším trendem pro soustředěnou práci se stávají designové špunty z high-tech materiálů, které přefiltrují rušivé hluky a pustí do vašich uší jen to podstatné.

Uslyšíte, pokud na vás někdo hovoří, příliš hlasité nebo vysoké zvuky a šum v pozadí ale špunty odstíní. Pochvalují si je nejen lidé pracující v openspacu nebo na homeoffice s dětmi, ale i zkušení lifehackeři.

Jaké špunty pro homeoffice vybrat?

  • Vyzkoušejte designové špunty EarPeace pro pohodlné celodenní nošení. Díky třem různým filtrům pro různě hlučná prostředí a použitému prémiovému silikonu se neopotřebují ani nerozbijí. Jelikož poskytují ostrý a čistý zvuk, k ochraně sluchu je používají i profesionálové.
  • Mluvené slovo dobře zachovávají i špunty proti hluku Mack's s dutým výřezem a drážkou. Špunty poslouží i do dílny nebo k ochraně sluchu při hlasitější práci.
EarPeace S se 3 filtry akustické špunty do ušíMacks Acoustic Foam akustické špunty do uší protiAlpine WorkSafe 

 

3. Filtrujte modré světlo

Pro snížení stresu během dne je velmi důležitý dostatek zdravého spánku. Vyhněte se večer modrému světlu, které blokuje tvorbu melatoninu, klíčového spánkového hormonu.

Hitem poslední doby pro práci u počítače jsou speciální brýle proti modrému světlu. Pokud už práci „přešvihnete“ a musíte se večer dívat do monitoru, tyto brýle přefiltrují modré světlo a k vašim očím ho nepustí. Zároveň propouštějí část zeleného spektra, díky čemuž se vám bude dobře orientovat v prostoru a na dobře na práci uvidíte.

 

4. „Upgradujte“ svoje svačiny

Naplánujte si po uplynulé hodině až hodině a půl práce pauzu, na čaj či na oběd, jako jste byli zvyklí při práci v kanceláři. Abyste nemuseli pak během práce odbíhat, připravte si příjemný pracovní stůl s drobnou svačinou – třeba kvalitní ořechy, které díky nenasyceným mastným kyselinám podporují zdravou činnost mozku. 

Jídelníček si zpestřete dalšími chutnými superpotravinami, jako je chlorella nebo mladý ječmen, které můžete zamixovat do džusu nebo smoothies.

 

TIP: Mozkové závity rozproudí i léty ověřené doplňky stravy, třeba energizující guaranu nebo přírodní kapsle s ginkgo, která má ověřený účinek na zlepšení paměti a koncentrace.

 

Sypanné a porcované čajeOřechy a sušené plodyZelené potraviny a superpotraviny