Tekutý chlorofyl: rozzáří pleť a nadupe tě energií

Už jsi to možná někde zahlídl. Místo čiré vody v lahvi čím dál víc lidí nosí tmavě zelenou šťávu – tekutý chlorofyl. Influenceři a celebrity si ho nemůžou vynachválit, e-shopy hlásí vyprodáno... Tady jsou 3 důvody, proč ho vyzkoušet taky.

Tekutý chlorofyl rozzáří pleť a dodá energii

Stačí pár kapek – a z obyčejné vody vykouzlíš univerzální očišťovák a zdroj energie... Co se to v tom zeleném zázraku vlastně schovává?

Chlorofyl je zelené barvivo rostlin, stavbou podobné lidskému krevnímu barvivu – hemoglobinu. Chlorofyl je nacpaný vitamíny A, C, E a K, je extrémně silným antioxidantem a navíc obsahuje úžasné množství mědi a hořčíku

Chlorofyl by neměl ve tvojí stravě chybět – můžeš ho chroupat v salátu, kapustě či špenátu – anebo ho zkusit doplňovat v přírodní koncentrované šťávě, známé jako tekutý chlorofyl.


1. Bojuje s akné

Vědecké studie zatím mlčí, ale desítky Tiktokerek publikovaly pod hashtagem #chlorophyll videa, kde den po dni sledují svoji pleť při pití chlorofylové vody – a akné jim pomalounku mizí. Zkrátka, něco na tom zeleném zázraku bude.

Chlorofyl je nadupaný hořčíkem, ten posiluje prokrevní těla – a tudíž i pleti. Nedostatek hořčíku se může projevit právě i pleti v podobě různých suchých flíčků, vyrážek nebo zánětů. Zabojuj se špatnou pletí právě tekutým chlorofylem!

Chlorofyl a další zelené superpotraviny na sebe lidi patlají i zvenku – v pleťové zelené masce sice budeš vypadat jako vodník, ale naoplátku ti chlorofyl dokáže zahojit poškozenou pleť i kožní záněty. Prokazatelně také zabraňuje tomu, aby ti po akné zůstávaly jizvy.

Piješ-li tekutý chlorofyl jako nápoj, může vrátit i pleti její zdraví i zevnitř. Jako silný antioxidant a odkyselovač navrátí tvého tělu balanc a „šťávu“, což budeš cítit uvnitř i navenek a tvoje pleť se může zase rozzářit.

 


2. Eliminuje tělesný zápach

Za to, jestli je tvůj pot neutrální, anebo zapáchá, může také tvoje strava. Jsme to, co jíme – a všechno, co projde trávicím ústrojím, také skrz krevní oběh přechází do našeho potu.

Tekutý chlorofyl rozzáří pleť a nadupe tě energií

Chceš důkaz? Pálivé koření, jako zázvor, chilli, curry anebo třeba česnek ucítíš ve svém potu ještě hodně hodin poté, co je sníme. Naopak, když je tvůj jídelníček plný salátů, zeleniny, ovoce a dalších živých potravin, tělesné sekrety voní příjemněji.

Vědecké studie ti nepředložíme, ale stovky lidí si už na vlastní kůži vyzkoušeli, že tekutý chlorofyl funguje jako vnitřní přírodní deodorant. Díky svému zásaditému pH odkyseluje tělo a nejen holky ho chválí za to, že neutralizuje tělesné pachy.

 


3. Pomáhá s hubnutím

Když dodáváš tělu zásadité potraviny, zabraňuješ, aby se v těle množily bakterie a kvasinky, které si rády šmakují na „kyselých“ sacharidech. Udržíš-li uvnitř neutrální pH, tělo nebude vyčerpané bojem s mikrozáněty a ty získáš novou energii.

Tekutý chlorofyl taky redukuje kvasinky i přímo ve střevě, a tím zlepšuje zažívání a harmonizuje trávení.

A víš, co je největší bonus? Milovníci chlorofylu opakovaně reportují, že mají při pravidelné pití naráz menší chuť na sladké. To se pak shazují kila skoro sama, no ne?


Tím, že omezíš nezdravou stravu a dodáš si každý den svou zelenou sklenku zdraví, budeš mít v hlavě méně výčitek, méně stresu – a víc prostoru o sebe s láskou pečovat. A to má taky velkou léčivou sílu.

Effective Nature tekutý chlorofyl kapkySynergy PhytoLife chlorofyl a mátaNatures Sunshine tekutý chlorofyl