Vyrážíte s dětmi na letní festival? Chraňte jejich ouška, jednou vám poděkují

Léto je konečně tady! A s ním i festivaly, závody, ohňostroje a další veselice – i hora nechtěného hluku. Nezapomínejte sebe i své děti ochránit před zbytečnými decibely. Stačí pár minut před příliš hlasitým reproduktorem a můžete si zadělat na celoživotní problém se sluchem.

Chraňte dětská ouška na letním festivalu

Jak namáhané jsou naše uši při festivalu či jiné hudební akci? Pro srovnání – tichý pokoj v bytě má 20 až 30 decibelů, mírný déšť 50 dB, auto na ulici vydává 70 až 80 dB. Nad 80 dB mají zaměstnanci v provozech již nosit chrániče sluchu, motorovka, u níž se bez sluchátek neobejdeme, pak vysílá 100 až 110 dB.

Málokdo pak tuší, že hladina hluku na rockovém koncertu se pohybuje mezi 100 a 120 decibely, kdy už může docházet k nevratnému poškození vnitřních vláskových buněk ve vnitřním uchu. A tedy ztrátě sluchu či vzniku nepříjemných šelestů a trvalému pískání v uších, zvaném tinnitus.


Dětské uši jsou citlivější

Dětský sluch se neustále vyvíjí, je velmi křehký a toleruje mnohem menší hladiny hluku než dospělí. 

Výzkumy ukazují, že v dnešní „době hlukové“ se zhoršuje sluch stále mladším dětem. Až 1 z 8 dětí trpí trvalým poškozením sluchu, což může vést k dalším problémům – spánkové deprivaci, stresu, podrážděnosti, zhoršení pozornosti i depresím. 

Problémy se sluchem se s věkem zhoršují, je dobré v dětství uši uchovat zdravé a úzkostlivě je chránit – ať už sluchátky nebo špunty do uší.Vyrážíte s dětmi na hlučnější akci?

Miminkům a malým dětem, které nesnesou špunty do uší, pořiďte na letní festival či slavnost mušlové chrániče sluchu. Jedná se o speciální tlumící sluchátka, díky nimž do malých oušek dopluje o 25 až 30 dB hluku méně.

 

Nesnese vaše dítě naopak sluchátka? 

Možná mu budou lépe sedět jemné špunty do uší. Přečtěte si Jak vybrat špunty do uší pro děti.


Chrániče sluchu pro miminka 0-2 let

Pro nejmenší rockové hvězdy doporučujeme měkká sluchátka Alpine Muffy Baby. Díky elastickému pásku a pohodlnému designu sednou na citlivé hlavičky od 3 měsíců do 2 let. 

Zabraňují poškození sluchu, pomůžou i k nerušenému spánku na cestách.

Míra utlumení: 23 dB

 

Designová sluchátka pro větší pařmeny

Větším dětem můžete udělat radost stylovými sluchátky Alpine Muffy Kids v krásných pastelových barvách. 

Odstíní nadbytečný hluk, netlačí a ještě udělají velkou parádu.

Míra utlumení: 25 dB

 

Sluchátka Mack's pro větší děti + špunty             

Chcete mít jistotu, že se sluchátka z hlavy vašeho dítěte v kritickou chvilku nesesunou? Jděte si mušlových chráničů sluchu Mack's. Spolu s mušlovými chrániči dostanete i 5 párů speciálních dětských špuntů do uší pro úzké ušní kanálky, kterými můžete ochranu proti hluku zdvojnásobit.

Sluchátka jsou ultralehká, plně nastavitelná a skládací. Díky měkkému polstrování poskytují ušní klapky maximální pohodlí.

Míra utlumení: 23 dB, v kombinaci se špunty 30 dB


Alpine Muffy Baby chrániče sluchu pro miminkaAlpine Muffy Kids chrániče sluchu pro dětiAlpine Pluggies Kids dětské špunty do uší