Vyrážíte s dětmi na letní festival? Chraňte jejich ouška, jednou vám poděkují

Léto je konečně tady! A s ním i festivaly, závody, ohňostroje a další veselice – i hora nechtěného hluku. Nezapomínejte sebe i své děti ochránit před zbytečnými decibely. Stačí pár minut před příliš hlasitým reproduktorem a můžete si zadělat na celoživotní problém se sluchem.

Chraňte dětská ouška na letním festivalu

Jak namáhané jsou naše uši při festivalu či jiné hudební akci? Pro srovnání – tichý pokoj v bytě má 20 až 30 decibelů, mírný déšť 50 dB, auto na ulici vydává 70 až 80 dB. Nad 80 dB mají zaměstnanci v provozech již nosit chrániče sluchu, motorovka, u níž se bez sluchátek neobejdeme, pak vysílá 100 až 110 dB.

Málokdo pak tuší, že hladina hluku na rockovém koncertu se pohybuje mezi 100 a 120 decibely, kdy už může docházet k nevratnému poškození vnitřních vláskových buněk ve vnitřním uchu. A tedy ztrátě sluchu či vzniku nepříjemných šelestů a trvalému pískání v uších, zvaném tinnitus.


Dětské uši jsou citlivější

Dětský sluch se neustále vyvíjí, je velmi křehký a toleruje mnohem menší hladiny hluku než dospělí. 

Výzkumy ukazují, že v dnešní „době hlukové“ se zhoršuje sluch stále mladším dětem. Až 1 z 8 dětí trpí trvalým poškozením sluchu, což může vést k dalším problémům – spánkové deprivaci, stresu, podrážděnosti, zhoršení pozornosti i depresím. 

Problémy se sluchem se s věkem zhoršují, je dobré v dětství uši uchovat zdravé a úzkostlivě je chránit – ať už sluchátky nebo špunty do uší.Vyrážíte s dětmi na hlučnější akci?

Miminkům a malým dětem, které nesnesou špunty do uší, pořiďte na letní festival či slavnost mušlové chrániče sluchu. Jedná se o speciální tlumící sluchátka, díky nimž do malých oušek dopluje o 25 až 30 dB hluku méně.

 

Nesnese vaše dítě naopak sluchátka? 

Možná mu budou lépe sedět jemné špunty do uší. Přečtěte si Jak vybrat špunty do uší pro děti.


Chrániče sluchu pro miminka 0-2 let

Pro nejmenší rockové hvězdy doporučujeme měkká sluchátka Alpine Muffy Baby. Díky elastickému pásku a pohodlnému designu sednou na citlivé hlavičky od 3 měsíců do 2 let. 

Zabraňují poškození sluchu, pomůžou i k nerušenému spánku na cestách.

Míra utlumení: 23 dB

 

Designová sluchátka pro větší pařmeny

Větším dětem můžete udělat radost stylovými sluchátky Alpine Muffy Kids v krásných pastelových barvách. 

Odstíní nadbytečný hluk, netlačí a ještě udělají velkou parádu.

Míra utlumení: 25 dB

 

Sluchátka Mack's pro větší děti + špunty             

Chcete mít jistotu, že se sluchátka z hlavy vašeho dítěte v kritickou chvilku nesesunou? Jděte si mušlových chráničů sluchu Mack's. Spolu s mušlovými chrániči dostanete i 5 párů speciálních dětských špuntů do uší pro úzké ušní kanálky, kterými můžete ochranu proti hluku zdvojnásobit.

Sluchátka jsou ultralehká, plně nastavitelná a skládací. Díky měkkému polstrování poskytují ušní klapky maximální pohodlí.

Míra utlumení: 23 dB, v kombinaci se špunty 30 dB


Alpine Muffy Baby chrániče sluchu pro miminkaAlpine Muffy Kids chrániče sluchu pro dětiAlpine Pluggies Kids dětské špunty do uší

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení