Místo piva panáka chlorofylu. Co popíjet během „Suchýho února“?

Máme alkohol pod kontrolou – nebo ovládá on nás? Jak moc popíjení formuje naši náladu, přátelské vazby či volný čas? Tyhle otázky nám pokládá Suchej únor, k němuž se loni připojilo téměř 9 % dospělých v Česku.

Podle studií se přes 1 milion Čechů pohybuje za hranou rizikového pití a jsme třetí na světě v konzumaci čistého lihu, kterého na hlavu ročně připadá neuvěřitelných 14,4 litru. „V podstatě každý sedmý dospělý člověk, kterého potkáte v tramvaji nebo na ulici, je zralý na konzultaci s adiktologem,“ shrnuje Prof. Michal Miovský z adiktologické kliniky VFN v Praze.

Suchej únor aneb místo piva panáka chlorofylu

 

Únor, pro očistu stvořený

Vzdát se na čtyři týdny poobědového pivka či večerní oddychové sklenky může být pro jednoho hračka, pro druhé výzva. Zlepšení zdravotního stavu ale i po krátkodobé abstinenci můžete pocítit na vlastní kůži. Odezvy z minulých ročníků Suchýho února například potvrdily, že až 58 % „sušičům“ se po měsíci abstinence zlepšil spánek.

Suchej únor si také vybral pro detoxikaci velmi příhodný měsíc. Dobře navazuje na tradici 40denních předvelikonočních půstů, kdy se jedlo střídmě, bez masa a také se vynechával alkohol.

 

Nevynechejte hořkost ani kyselinku

Nealkoholický pitný režim se nemusí sestávat jen z čisté vody, čajů a slazených limonád. Právě při vynechání fermentovaných a kvašených nápojů, jakými jsou pivo či víno, mohou našim jazykům komplexnější nahořklé či nakyslé chutě chybět.

Sestavili jsme proto „suchoúnorový“ nápojový lístek ze superpotravin a superšťáv, kterým se můžete odměnit a dodat zimou vysílenému tělu novou energii a zapojit do pitného režimu všechny druhy chutí:

 

K snídani: panáka „zelené“

Ospalá únorová rána nejlépe odstartují zelené potraviny a šťávy. K snídani si připijte šťávou z mladého ječmene – nebo třeba ozvláštněte svoje smoothie spirulinou. Zelené superpotraviny jsou plné antioxidantů, podporují trávení a nakopnou vaši energii pro přicházející jaro.

Allnature Mladý ječmenAllnature Spirulina prášek 

 

Oběd: místo piva mátovou bombu

Místo poobědového ležáku doporučujeme chlorofylovou „bombou“ Phytolife. Ta obsahuje kromě extraktu z listů moruše a vojtěšky také olej z máty peprné, která pomáhá správnému trávení a posiluje kardiovaskulární systém.

Máta svou svěží chutí vyvažuje „zelenou“ nasládlou chuť vojtěšky, i proto nápoj snižuje chuť na nezdravé potraviny, a tedy i na alkohol.

Synergy PhytoLife chlorofyl a mátaNatures Sunshine tekutý chlorofyl 

 

Po večeři: sklenku červených antioxidantů 

Do sváteční sklenky si večer místo vína nalijte třeba prémiovou šťávu z BIO arónie, která je stejně jako víno nadupaná antioxidanty a navíc obsahuje nálož vitaminu C. Lze ji pít samotnou jako ostrého panáka, zředit vodou či pro sladší chuť „říznout“ třeba vinným džusem.

Pro klidný a hluboký odpočinek pak doporučujeme čajovou směs Spánek, namíchanou z tradičních bylin, které usnadňují usínání: meduňky, mateřídoušky, šalvěje, heřmánku, třezalky, fenyklu a levandule.

Na zdraví!

Allnature Aronie Premium BIOAllnature čaj Spánek sladké sny